Home Įdomybės Yra 3 teisingi atsakymai į šią matematikos problemą. Kuris yra geriausias?

Yra 3 teisingi atsakymai į šią matematikos problemą. Kuris yra geriausias?

by adminas
1061 peržiūra
Jeigu jums patiko ši naujiena spustelk „Patinka“ arba „Dalintis“ ↓

Internete pasirodė dar viena matematinė dėlionė , nesuteikianti žmonėms ramybės. Iš pirmo žvilgsnio viskas labai paprasta: kairiajame stulpelyje – skaičiavimas nuo 9 iki 3, dešinėje – skaitinės atitiktys. Būtina įvesti trūkstamą.

Šis iššūkis sukėlė rimtas internetines kovas. Pabandykite tai išspręsti patys!

Dabar pažiūrėkime, kokie gali būti atsakymo variantai.

Kai kurie žmonės daugybos produktą rado dešiniajame stulpelyje. Atsakymas paprastas: padauginkite kairėje esantį skaičių iš to paties skaičiaus atėmus vieną: x (x – 1), kuris duoda rezultatą dešiniajame stulpelyje. Pavyzdžiui, 9 (8) = 72, 8 (7) = 56 ir tt Laikydamiesi šios taisyklės, gauname atsakymą 6: 3 (2) = 6.

Ar tai viskas? Ir ne!

Kiti žmonės rado šį sprendimą: jie atkreipė dėmesį į skaičių dešinėje skiltyje nuoseklų skirtumą – 72 – 56, tada 56 – 42, tada 42 – 30 ir tt, todėl skirtumas mažėja 16, tada 14, tada 12 ir ir tt Kiekvienas paskesnis skaičius yra mažesnis nei 2. Tokiu atveju paskutinis atsakymas turėtų būti 12.

Bet tai dar ne viskas! Yra trečias sprendimas!

Kairiajame stulpelyje galite pamatyti dauginimąsi mažinantį 1: 9 × 8, tada 7 × 7, tada 6 × 5 ir tt Tokiu atveju atsakymas bus 9, nes galų gale paaiškės, kad 3 × 3 = 9.

Bet ar gali būti, kad vienas iš trijų sprendimų yra geresnis už kitus?

Pirmiausia pažvelkime į seką kairiajame stulpelyje. Kiekvienas paskesnis skaičius yra 1 mažesnis už ankstesnį, išskyrus paskutinę eilutę, kurios yra mažiau nei 2. Žinoma, mes lengvai galime apskaičiuoti, kad trūksta eilutės su skaičiumi 4.

Kodėl trūkstama eilutė tokia svarbi? Štai kodėl: jei naudojame bet kurią iš trijų aukščiau aprašytų sekų – x (x – 1), mažindami atimtį arba mažindami daugybą – tada pridėdami eilutę su 4 gauname tą patį atsakymą visais trim atvejais! Ir šis atsakymas yra 6.

Todėl logiška manyti, kad trūkstama eilutė tinka bet kokiam sprendimui, todėl teisingas atsakymas yra 6.

Sumišęs? Pabandykite pasiūlyti šį galvosūkį savo draugams!

Jeigu jums patiko ši naujiena spustelk „Patinka“ arba „Dalintis“ ↓

Susiję straipsniai

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

REKLAMA