Home Įdomybės Štai kodėl išvalyti ausis medvilniniais pumpurais yra tikrai pavojinga.

Štai kodėl išvalyti ausis medvilniniais pumpurais yra tikrai pavojinga.

by adminas
280 peržiūra
Jeigu jums patiko ši naujiena spustelk „Patinka“ arba „Dalintis“ ↓

Tokius įprastus prietaisus kaip medvilnės pumpurus išrado 1923 m. Į Ameriką persikėlęs Lenkijos gimtasis Leo Gerstensangas. Sukurti Gerstensangą įkvėpė jo žmona, kuri ant dantų krapštuko suvyniojo vatą.

Ir 1972 m. Pasirodė pirmieji įspėjimai apie problemas, kurias sukelia ausų medvilnės pumpurų naudojimas.

Mokslininkai pagrindine priežastimi, kodėl žmonės ir toliau valo sukauptos sieros ausies kanalus medvilnės pumpurais, menkai supranta su tuo susijusias problemas. Tik neseniai gydytojai pradėjo pasakoti (o kai kurie gamintojai net nurodo ant pakuotės), kokią žalą gali padaryti medvilninis tamponas ausyse.

Vaikų higienoje medvilnės pumpurų naudojimas yra ypač pavojingas, nes vaikų ausų ertmės yra siauros. 2017 m. Paskelbtame žurnale „Journal of Pediatrics“ nustatyta, kad per 20 metų nuo 1990 iki 2010 m. 263 338 vaikai iki 18 metų buvo hospitalizuoti dėl ausų sužalojimų, kuriuos sukėlė medvilnės pumpurų naudojimas.

Otolaringologai perspėja, kad naudojant šiuos objektus siera stumiama giliau į ausies kanalą, kur ji suspaudžiama.

Naudodami lazdelę, galite sužeisti ausies kanalą ir sutrikdyti ausies ausį, dėl ko atsiranda stiprus ūmus skausmas ir kraujavimas. Blogiausiu atveju pažeista ausis visam laikui praranda klausą. Perforuotai ausies ausiai kartais reikalingas chirurginis gydymas.

Bet kuris daiktas, kuris dedamas į ausį sieros valymui, gali padaryti ne tik laikiną, bet ir visišką žalą.

Siera ausyje nėra nenaudinga medžiaga, o priešingai nusistovėjusiems stereotipams, švarios ausies rodiklis yra sieros buvimas, o ne atvirkščiai.

Kodėl? Siera yra natūrali ausies apsauga nuo bakterijų, ir ji yra būtent tai, ko reikia jai apsivalyti. Be to, ši medžiaga sutepa ausį. Ausyje esanti siera nesukelia niežėjimo, ji yra skirtingos spalvos, jos kvapas taip pat individualus.

Dauguma otolaringologų kategoriškai prieš ausų valymą nuo sieros. Ausų higiena – plaunant muilu, išimamas rodomasis pirštas. Jei siera pašalinama iš ausies kanalo, gydytojai žada vidurinės ausies uždegimą, grybelį ir sieros kamščius.

Kai kurie gydytojai leidžia medvilnės pumpurus, bet tik valyti ausį (nereikia jo dėti į ausies kanalą).

Tinkamai prižiūrint, retas atvejis yra sieros kaupimasis kamščių pavidalu su skausmu ir klausos praradimu. Tokiais atvejais būtina atlikti otolaringologo-audiologo patikrinimą. Gydytojas saugiai pašalins sieros perteklių arba paskirs lašus, kad ištirptų.

Štai keletas bendrų patarimų, kuriuos reikėtų atsiminti:

    • Siera yra normali, jei ji nesudaro kamščių, neužkemša ausies kanalo ir nesukelia skausmo.
    • Simptomai su sieros pertekliumi: klausa yra susilpnėjusi, iškraipyta ar pasikeitusi, jaučiama grūstis, ausies pilnumas ir skambėjimas.
  • Jei yra tendencija kauptis sierai, kreipkitės į gydytoją, kaip jūsų atveju stebėti ausis.
  • Jei skausmas ar kraujavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Kraujavimas niekada nėra susijęs su ausų vašku.
  • Kai ausis per daug išvalyta, joje gali atsirasti niežėjimas, infekcijos simptomai ar pažeidimas.
  • Niekada nenaudokite raktų, segtukų, degtukų, dantų krapštukų ar kitų daiktų ausims valyti.
  • Jei jums buvo atlikta ausies operacija ar pažeistas ausies bamba, nebandykite patys pašalinti sieros pertekliaus, susisiekite su otolaringologu.

Kam tada reikalingi medvilnės pumpurai?

Pirmiausia reikėtų pažymėti, kad plastikiniai medvilnės pumpurai yra labai ekologiškas produktas.

Antra, jie naudojami laboratorijose tepinėliams imti. Grožio salonuose lazdų pagalba jie taiso ar tepa makiažą bei manikiūrą. Medvilniniais tamponais valymo metu patogu nuvalyti sunkiai pasiekiamas vietas bute.

Kai kuriose šalyse, atsižvelgiant į mūsų planetos ekologiją, medvilnės pumpurai bus uždrausti.

Jei reikia, galite lengvai ir greitai pasidaryti naminius medvilninius tamponus, kurie gamtai padarys minimalią žalą, palyginti su plastikiniais. Tiesiog apvyniokite ploną vatos sluoksnį ant dantų krapštuko ar ilgesnio medinio iešmelio.

Ir nekiškite daiktų į ausį!

Ar pašalinate sierą su lazdelėmis?

Jeigu jums patiko ši naujiena spustelk „Patinka“ arba „Dalintis“ ↓

Susiję straipsniai

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

REKLAMA