Home Įdomybės Skirkite minutę šiam testui ir išsiaiškinkite savo asmenybės tipą

Skirkite minutę šiam testui ir išsiaiškinkite savo asmenybės tipą

by adminas
212 peržiūra
Jeigu jums patiko ši naujiena spustelk „Patinka“ arba „Dalintis“ ↓

Yra trys būdai suprasti ir įvertinti individualius asmenybės bruožus ir rasti savo tikslą gyvenime: apžiūra, instruktavimas ir testavimas, rašo „India Times“ .

Idealiu atveju, žinoma, turėtumėte naudoti visus tris metodus. Tačiau ne visi gali sau leisti asmeninį trenerį.

Yra puikių naujienų: yra lengviausias būdas sužinoti, kas esate iš tikrųjų. Norėdami tai padaryti, turite atsakyti į internetinio testo klausimus ir gauti savo verdiktą.

Iš daugelio asmenybės tipo įvertinimo priemonių iki šiol plačiausiai naudojamas ir žinomas Myers-Briggs testas arba MBTI.

MBTI („Myers Briggs Type Indicator“) testą sukūrė Katherine Briggs ir jos dukra Isabelle Myers Briggs. Jis paremtas Carlo Jungo idėjomis ir leidžia nustatyti 16 asmenybės tipų, atsižvelgiant į 4 bruožų derinį.

Kaip tai veikia? Remiantis jūsų atsakymais į keletą siūlomų klausimų tam tikroje sistemoje, jūsų asmenybės tipas nustatomas pagal keturis kriterijus.

  • E (ekstraversija) – I (introversija) ekstraversija – introversija.
  • S (jutimas) – aš (intuicija) jutimas – intuicija.
  • T (mąstymas) – F (jausmas) mąstymas – jausmas.
  • J (teisėjas) – P (suvokimas) sprendimas – suvokimas.

Ekstraversija (E) – introversija (I).

Ekstrovertas – tai žmogus, kuris yra pasuktas, atviras pasauliui, nukreiptas į žmones. Problematiškas ekstravertas yra kvailas, paviršutiniškas ir prastai save kontroliuojantis žmogus.

Ekstroverto priešingybė yra intravertas, žmogus, linkęs į save įsitraukti. Problematiškas intravertas uždaras iš pasaulio, pabėga į save ir pirmiausia domisi savimi. Prisitaikęs intravertas – mato kitus.

Jausmas (S) ir intuicija (I).

Jausmas ir intuicija apibūdina situacijos naršymo būdą. Žmonės, linkę į S tipą, visų pirma situaciją vertina pagal turimus faktus, taip pat pagal informaciją, gautą dėl savo pojūčių – regėjimo, klausos, prisilietimo ir pan.

N tipo žmonės linkę daryti spėliones ir teorijas, jie turi geriau išvystytą vaizduotę, jie mato visą vaizdą visame pasaulyje ir nesigilina į „čia ir dabar“.

Mąstymas (T) ir jausmas (F).

Mąstymas ir jausmas apibūdina gana garsią opoziciją. T tipo (mąstantys) žmonės sprendimus priima remdamiesi logika, kruopščiai pasverdami visus faktus.

Tokie žmonės gerai analizuoja, jie dažnai būna objektyvesni. F tipo (jausmai) žmonės pirmiausia iškelia žmogaus emocijas ir ne tik savo, bet ir kitų emocijas. Šie žmonės žino, kaip įsijausti ir įsijausti.

Sprendimas (J) ir suvokimas (P).

J tipo žmonės labiau mėgsta tvarką ir stabilumą. Jie linkę kruopščiai planuoti savo veiksmus, kelti sau tikslą ir nuosekliai stengiasi to siekti.

P tipo stiprioji pusė yra daugialypės užduotys. Jie geba gerai prisitaikyti prie naujų sąlygų ir nebijo „chaoso“ savo gyvenime. Taigi įvairūs aukščiau išvardytų tipų deriniai suteikia mums 16 asmenybės tipų, pavyzdžiui, INTF arba ENTP.

Įvairūs aukščiau išvardytų tipų deriniai suteikia mums 16 asmenybės tipų:

1) Asmenybės tipas humanistas (INFJ).

Tie, kurie priklauso šiam tipui, yra labai išsilavinę ir taktiški, mandagūs ir žino, kaip užjausti (empatija), jaučia žmones intuityviame lygyje ir detaliai mato santykių detales.

2) Lyrinės asmenybės tipas (INFP).

Šis tipas puikiai jaučia „reikiamą akimirką“, be to, dėl savo nuspėjamųjų sugebėjimų gali detaliai pamatyti bet kurios situacijos raidą.

3) Asmenybės tipo ieškiklis (ENTP).

Tai yra neracionalus tipas, kuris neapkrauna savęs stereotipiniu mąstymu. Jis mato keletą konkrečios problemos sprendimo būdų vienu metu ir supranta kiekvieno objekto paslėptą potencialą.

4) Asmenybės tipo verslininkas (ENTJ).

Verslininkas išsiskiria verslo logika. Tie, kurie priklauso šiam tipui, suvokia viską aplinkui kaip tam tikrą išteklius – informacinius, žmogiškuosius, laikinuosius.

5) Loginis-sensorinis ekstravertas (ESTJ).

Ekstrovertas tipas, galintis veikti tiek savarankiškai, tiek organizuoti kitų žmonių darbą. Kūrybinis jutimas leidžia jam padaryti savo darbą ne tik efektyvų, bet ir patogų.

6) Asmenybės tipo mentorius (ENFJ).

Šis tipas didžiąja dalimi gyvena emocijomis ir kaip niekas kitas nejaučia energijos ir emocinės atmosferos, kuria jis labai sumaniai manipuliuoja. Daug žino apie meną ir estetinio gyvenimo painiavą.

7) Loginis-intuityvusis intravertas (INTJ).

Tie, kurie priklauso šiam tipui, vargu ar siekia savanaudiškų interesų ar šlovės. Tokie žmonės mėgsta kokybę ir punktualumą, sąžiningumą ir teisingumą, jie yra labai atsakingi.

8) Asmenybės tipo kritikas (INTP).

Jis turi puikų sugebėjimą įžvelgti įvairius trūkumus tam tikroje situacijoje, todėl jis tampa konstruktyviu kritiku. Dažnai toks žmogus suvokiamas kaip pesimistiškas.

9) Asmenybės tipo meistras (ISTP).

Šiam tipui vertingiausias yra patogumas, jie labai vertina harmoniją ir ramybę visame kame. Tokie žmonės mieliau renkasi taikų buvimą, nei užkariauja naujas aukštumas.

10) Asmenybės tipo patarėjas (ENFP).

Jis puikiai mato paslėptas galimybes, nesvarbu, ar tai daiktas, ar situacija. Šio tipo žmonėms nėra svetimos ir fantastinės idėjos, kurios iš pirmo žvilgsnio atrodo neįmanomos. Jie yra nepaprastai smalsūs.

11) Asmenybės tipo inspektorius (ISTJ).

Jūsų stiprybė yra konkreti logika, tai yra, nuodugnus bet kurio klausimo ir įvykio tyrimas. Esate atsakingas asmuo, kuris nemeta žodžių į vėją. Jums būdingas tvarkos noras.

12) Globėjo asmenybės tipas (ISFJ).

Jūsų stiprioji pusė yra sugebėjimas teisingai įvertinti moralinius asmens veiksmus. Jūs netoleruojate blogio ir neteisybės apraiškų santykiuose tarp žmonių. Jūs žinote, kaip vertinti pareigos jausmą ir moralę.

13) Asmenybės tipo tarpininkas (ISFP).

Jūsų stiprioji pusė yra sugebėjimas pasirinkti profesiją pagal savo skonį, kuri atneša džiaugsmą, malonumą, malonius pojūčius. Esate nepakeičiamas žmogus organizuodamas laisvalaikį ir poilsį su savo artimaisiais.

14) Jutiminis etinis ekstravertas (ESFP).

Pasitikintis savimi, dažnai turi lyderio polinkių. Jis teikia pirmenybę problemoms spręsti iš karto, kitaip dėl nestabilios prigimties jos gali atvėsti. Didelis dėmesys skiriamas prestižinei išvaizdai.

15) Maršalo asmenybės tipas (ESTP).

Jūs be jokios abejonės esate stiprios valios ir ryžtingas žmogus. Visada išsikelkite sau didelius, ambicingus tikslus. Nemėgstate eikvoti energijos mažiems, nesvarbiems reikalams. Gerai ir lanksčiai reaguojate į situacijas.

16) Entuziastingas asmenybės tipas (ESFJ).

Kasdieniniame gyvenime esate atviras, bendraujantis, draugiškas žmogus. Už tai jus myli kiti. Puikiai suprantate žmonių nuotaikas, užjaučiate kitų žmonių sielvartą, mokate įsijausti.

Ar pasitikite psichologiniais testais?

Jeigu jums patiko ši naujiena spustelk „Patinka“ arba „Dalintis“ ↓

Susiję straipsniai

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

REKLAMA