Home Įdomybės Paaiškėjo naujas ankstyvas Alzheimerio ligos simptomas

Paaiškėjo naujas ankstyvas Alzheimerio ligos simptomas

by adminas
302 peržiūra
Jeigu jums patiko ši naujiena spustelk „Patinka“ arba „Dalintis“ ↓

Naujausi tyrimai nustatė, kad Alzheimerio simptomus galima nustatyti beveik 20 metų iki diagnozės nustatymo!

Naujas Alzheimerio ligos simptomas
tyrinėtojai Vašingtono universitete atliko tyrimą, įdarbinę 71 asmenį bandyti pereiti virtualų labirintą. Taigi mokėti įvertinti kognityvinių įgūdžių lygius.

Dalyviai buvo suskirstyti į tris grupes. Žmonės, sergantys ikiklinikine Alzheimerio liga arba turintys pokyčių, susijusius su Alzheimerio liga smegenyse. Žmonės, turintys smegenų skysčio pokyčius, susijusius su Alzheimerio liga. Ir žmonės, sergantys ankstyva Alzheimerio liga.

Tada buvo patikrinta, kaip gerai jie gali mokytis ir eiti iš anksto nustatytu maršrutu. Taip pat tai, kaip gerai jie gali sudaryti ir naudoti psichinį aplinkos žemėlapį. Jiems buvo duota 20 minučių išmokti nurodytą maršrutą arba ištirti ir ištirti labirintą naudojant vairasvirtę arba navigacijos valdiklį.

Tada jie buvo įvertinti dėl sugebėjimo atkurti maršrutą arba rasti kelią į konkrečius aplinkos orientyrus.

Rezultatai parodė, kad dalyviams, kuriems labai sunku naršyti naujoje aplinkoje, pasireiškia ankstyvas ir progresuojantis signalas apie neurodegeneracinę ligą.

Nauja pažanga nustatant ankstyvą Alzheimerio ligą:

Denise Head, tyrimų vadovė ir psichologinių mokslų bei menų katedros docentė, teigė, kad šie rezultatai suteiks aiškesnį vaizdą, sukūrus pažinimo žemėlapių įvertinimo strategiją ir sukūrus efektyvesnį įrankį ankstyvosioms Alzheimerio ligos stadijoms nustatyti.

Rezultatai atitinka ankstesnius tyrimus, kurie nuo pat pradžių parodė navigacijos problemas žmonėms, sergantiems Alzheimerio liga, ir atitinka vietą smegenyse, kur šie simptomai pasireiškia, hipokampą.

Tai yra smegenų sritis, vaidinanti esminį vaidmenį formuojant atmintį, nes ji ją tvarko ir kaupia, taip pat sukuria minčių žemėlapius.

Naujausi statistiniai duomenys rodo, kad Alzheimerio liga serga daugiau nei 24 milijonai žmonių pasaulyje. Jie taip pat prognozuoja, kad iki 2040 m. Šis skaičius galėtų pasiekti 81 milijoną žmonių.

Kai tau sukanka 65 metai, šia liga dažniau susergi, o ši tikimybė dvigubėja kas 5 metus.

Jeigu jums patiko ši naujiena spustelk „Patinka“ arba „Dalintis“ ↓

Susiję straipsniai

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

REKLAMA