Home Įdomybės Moterys dažniau pyksta už vairo nei vyrai.

Moterys dažniau pyksta už vairo nei vyrai.

by adminas
162 peržiūra
Jeigu jums patiko ši naujiena spustelk „Patinka“ arba „Dalintis“ ↓

Moterys vairuoja agresyviau nei vyrai. Tai yra tyrimo, kurį atliko britų „Hyundai“ prekės ženklo padalinys, rezultatas. Tyrimas buvo atliktas tarp 1000 britų vairuotojų.

Korėjos prekės ženklas pateikia net tikslius skaičius: moterys vairuoja vidutiniškai 12% prasčiau nei vyrai. Moterys vairuotojos labiau linkusios spardytis ir šaukti dėl savo genėjimo mašinų. Be to, jie 14 proc. Labiau pyksta ant keleivio, kuris laikosi vertingų nurodymų, ir 13 proc. Mažiau toleruoja vairuotojus, kurie pamiršta įjungti posūkio signalus.

Tyrimo metu dalyviai vertino savo emocinę reakciją į įvairius dirgiklius, įskaitant garsus, kvapus, lytėjimo ir skonio pojūčius įvairiuose vairavimo scenarijuose.

Tyrimo vadovas Patrickas Faganas, elgesio psichologas iš Goldsmito universiteto Londone, mano, kad moterų vairuotojų agresijos priežastis slypi senovės instinktuose. Moterys turi labiau išvystytus „gynybinius“ instinktus, kurie verčia jas aštriau suvokti pavojus ir į jas reaguoti agresyviau.

Tyrimas taip pat parodė, kad yra dvi dominuojančios emocijos, kurios varo žmones: laimė ir jos suteikiamas laisvės pojūtis, ir pyktis, kai vairuotojas pajunta situacijos kontrolės praradimą. 51% respondentų pripažino, kad meilės vairuoti priežastis buvo laisvės jausmas. Dar 19% vadino mobilumu, o 10% – nepriklausomybe.

Tyrėjų teigimu, dainavimas vairuojant suteikia 54% vairuotojų laimės jausmą. Aštuoni iš dešimties automobilyje klausosi muzikos. Tarp britų vairuotojų populiariausios kompozicijos yra amerikiečių roko dainininko Meatho Lowe’o „Bat Out Of Hell“ ir karalienės „Bohemian Rhapsody“.

Ką manote apie tyrėjų išvadas?

Jeigu jums patiko ši naujiena spustelk „Patinka“ arba „Dalintis“ ↓

Susiję straipsniai

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

REKLAMA