Home Įdomybės Moterų širdies priepuolis pasireiškia skirtingai: 5 keistai ir netikėtai simptomai, kurių negalima ignoruoti

Moterų širdies priepuolis pasireiškia skirtingai: 5 keistai ir netikėtai simptomai, kurių negalima ignoruoti

by adminas
342 peržiūra
Jeigu jums patiko ši naujiena spustelk „Patinka“ arba „Dalintis“ ↓

Moterų širdies priepuolis pasireiškia skirtingai: 5 keistai ir netikėtai simptomai, kurių negalima ignoruoti 

Sue Palmer pabudo su dideliu pykinimu. Moteris pradėjo vemti, tačiau, paėmusi tai įprastam apsinuodijimui, ji ruošėsi miegoti. Tačiau jos vyras reikalavo, kad ji kreiptųsi į gydytoją. Kaip vėliau paaiškėjo, tai išgelbėjo jos gyvybę.

„Jei aš eidavau miegoti tą rytą, kaip ir planavau, negalėčiau atsibusti“, – sako moteris.

Sue prisimena juokaudamas ir ridendamas akis sėdėdamas skubios pagalbos skyriuje. Pati mintis, kad ją gali ištikti širdies priepuolis, jai atrodė juokinga: ji jautėsi visiškai normali! Pirmojoje elektrokardiogramoje nebuvo jokių anomalijų, tačiau antrojoje gydytojai pastebėjo tai, dėl ko jie nedelsdami pasiėmė moterį operacijai!

Kai Sue pabudo po anestezijos, ji sužinojo, kad ją ištiko didelis širdies smūgis. Priepuolis prasidėjo tuo metu, kai ji atvyko į ligoninę. Dešinę jos vainikinę arteriją užblokavo 10%, o centrinę – 70%! Jei moteris nebūtų iš karto paimta į operaciją, tai lemtų neišvengiamą mirtį.

Daugeliui moterų būdingi širdies priepuolio simptomai yra lengvi arba jų nėra visai!

Širdies priepuolis yra pagrindinė moterų mirtingumo priežastis. Be to, beveik du trečdaliai netikėtai mirusių nuo širdies priepuolio moterų neturi jokių prognostinių simptomų. Visi žino, kad širdies priepuolis pasireiškia krūtinės ar rankos skausmu, tačiau daugumai moterų ligos simptomai nėra tokie ryškūs arba iš viso neišreiškiami. Todėl taip svarbu žinoti retesnius šios pavojingos ligos požymius.

Atkreipkite dėmesį į visus keistus simptomus srityje nuo smakro iki bambos!

Gydytojai perspėja, kad svarbu atkreipti dėmesį į visus keistus kūno simptomus nuo smakro iki bambos. Tai gali būti net nugaros ar žandikaulio skausmas, dantų skausmas!  Atkreipkite dėmesį, kad širdies priepuolis pasireiškia ne tik kaip skausmas, bet ir kaip  diskomforto jausmas  krūtinėje! Kitas dažnas simptomas yra  nevirškinimas ar skrandžio problemos.

Dažnai širdies problemas  lydi pykinimas, galvos svaigimas ir vėmimas.   Be to,  nuovargis, dusulys yra vienas iš pagrindinių, tačiau taip retai pastebimų širdies priepuolio simptomų.

Kviesdami greitąją pagalbą, nedvejodami pasakykite gydytojams, kad įtariate širdies priepuolį, ypač jei jums atrodo, kad į jūsų skundus negalima žiūrėti rimtai. Paprašykite gydytojo atlikti elektrokardiogramą.

Jeigu jums patiko ši naujiena spustelk „Patinka“ arba „Dalintis“ ↓

Susiję straipsniai

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

REKLAMA