Home Įdomybės Mėnesį prieš insultą kūnas pateikia įspėjimą. 7 signalai, kurių negalima ignoruoti

Mėnesį prieš insultą kūnas pateikia įspėjimą. 7 signalai, kurių negalima ignoruoti

by adminas
987 peržiūra
Jeigu jums patiko ši naujiena spustelk „Patinka“ arba „Dalintis“ ↓

Insultas yra tada, kai kraujas nenuteka į jokią smegenų dalį.

Insultas yra tada, kai kraujas nenuteka į jokią smegenų dalį. Smegenys negauna deguonies ir miršta, o kartu su jomis miršta, už ką buvo atsakingas šis skyrius, ar tai būtų kalba, klausa, regėjimas, rankų, kojų judėjimas ir dar kas nors.

Kodėl nustojo tekėti kraujas? Pavyzdžiui, cholesterolio gabalas atskrido į mažą indą, sudarydamas kamštį, todėl kraujo srautas į smegenų sritį sustojo. O iš kur atsirado cholesterolio kamštiena? Atsitraukite nuo kito kūno indo.

Atkreipkite dėmesį, kad cholesterolio plokštelės auga palaipsniui ir pradeda skilti mažais gabalėliais dar ilgai iki visiško insulto. Iš pradžių jie užkemša mažus indus, o tai reiškia, kad be kraujo mes turime mažus smegenų plotus. Bet tuo pačiu metu kažkas jau sutrinka kūno darbe, todėl turėtumėte atkreipti dėmesį į simptomus, o ne spręsti pasekmes. Kokie yra pagrindiniai simptomai?

1. Haliucinacijos. Tai gali būti bet kokios rūšies haliucinacijos: regos, klausos, kvapai. Jei nevartojote stiprių vaistų, turinčių įtakos nervų sistemai, tada tokios haliucinacijos yra tikras smegenų ląstelių mirties ženklas ir būtinai turi jus įspėti.

2. Tunelio matymas. Tai yra, gerai matai priešais save, bet ne iš šonų. Jei ši problema jumyse vystėsi palaipsniui, tai yra viena istorija, tačiau jei per kelias sekundes pastebite panašų regėjimo sutrikimą, turite skubiai kreiptis į gydytoją. Tai taip pat taikoma bet kuriam kitam regėjimo ar klausos sutrikimui.

3. Galvos skausmas. Aštrus skausmas, kuris pasirodė staiga. Ypač jei niekada nieko panašaus anksčiau nebuvote turėjęs. Skubiai kreipkitės į gydytoją.

4. Judėjimo pažeidimas. Tai paprasčiausias, jie nuėjo prie veidrodžio ir paprašė artimųjų pamatyti, kaip jūs judate. Pakelkite abi rankas, atsigulkite ir iškėlkite abi kojas, jei matote judesių desinką, tada nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Tas pats pasakytina apie nesimetrišką šypseną.

5. Kalbos sutrikimas. Jūs pats galite nepastebėti kalbos sutrikimo, tačiau jei kas nors jums sako, kad jūsų kalba sutrikusi, nedelsdami kvieskite greitąją pagalbą. Taip pat gali būti sunku suprasti, kas yra sakoma aplink.

6. Staigus slėgio padidėjimas. Tokie kūno signalai rodo rimtą patologiją. Su kuo mes turime kovoti dabar, o ne laukti, kol iškils rimtesnių problemų.

7. Koordinavimo praradimas. Šis simptomas aiškiai rodo, kad į smegenis patenka nepakankamas deguonies kiekis, todėl kuo greičiau kreipkitės į gydytoją.

Svarbiausia, atsiminkite, insulto sukėlėjus, tai yra signalai, kuriuos mums duoda pačios smegenys, jie praranda galimybę atlikti savo kasdienį darbą. Ir tai aiškiai atspindi septyni aukščiau išvardyti simptomai. Neignoruokite jų, būtinai apsilankykite pas gydytoją ir atlikite patikrinimą.

 

Jeigu jums patiko ši naujiena spustelk „Patinka“ arba „Dalintis“ ↓

Susiję straipsniai

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

REKLAMA