Home Žmonės Kodėl skirtingos kūno dalys tamsėja

Kodėl skirtingos kūno dalys tamsėja

by adminas
224 peržiūra
Jeigu jums patiko ši naujiena spustelk „Patinka“ arba „Dalintis“ ↓

Vaikams, jauniems žmonėms ir suaugusiesiems kirkšnyje ar ant kaklo kartais atsiranda tamsių dėmių. Ši odos liga vadinama juoda akantoze , šiek tiek primenančia nešvarumus ir ją lydi mažos karpos.

Endokrinologas Eduardas Quintanilla aiškina, kad akantozė dažniausiai pažeidžia lanksčias ir sulankstytas kūno dalis – kaklą, pažastis, spenelius, o kraštutiniais atvejais – burnos, lūpų, delnų, pėdų ir kitų vietų gleivinę.

Pastaraisiais metais daugiau dėmesio skiriama juodajai akantozei: nors šis sindromas daugiausia sukelia estetinį diskomfortą, jo priežastis slypi vidiniuose sutrikimuose, kurie gali sukelti nutukimą, kraujotakos sutrikimus, o kraštutiniais atvejais – net arterijų užsikimšimą ir plyšimą, kuris suteikia tiesioginį kelią į širdies priepuolis ir smegenys.

Acantozė gali būti diabeto požymis.

Anot endokrinologo, acantozę sukelia atsparumas insulinui, ir tai yra pirmasis artėjančio diabeto požymis. Laiku diagnozavus, galima išvengti baisios ligos.

Kai atsiranda šie simptomai, pacientas turi pakeisti savo gyvenimo būdą atsisakydamas saldžių gėrimų – net natūralių sulčių, kuriose yra labai mažai skaidulų; geriau valgyti vaisius “, – sako specialistas.

Kitos acantozės priežastys.

Be kitų galimų sveikų žmonių juodosios akantozės priežasčių:

  • įgimtos ligos, įskaitant Dauno sindromą;
  • skrandžio, kepenų, inkstų, šlapimo pūslės, limfomos vėžys;
  • kai kurie vaistai, įskaitant hormonus (žmogaus augimo hormoną, kontraceptikus).

Ar žinojai apie šį simptomą?

Jeigu jums patiko ši naujiena spustelk „Patinka“ arba „Dalintis“ ↓

Susiję straipsniai

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

REKLAMA