Home Įdomybės Kodėl kempinės būna skirtingų spalvų ir kuo jos skiriasi?

Kodėl kempinės būna skirtingų spalvų ir kuo jos skiriasi?

by adminas
455 peržiūra
Jeigu jums patiko ši naujiena spustelk „Patinka“ arba „Dalintis“ ↓

99% žmonių to nežino!

Ko gero, visi be išimties kempines naudoja indams plauti. Net laimingi indaplovių savininkai nešvarius indus retkarčiais nuvalo rankomis.

Kempinės būna įvairių formų, dydžių ir spalvų. Aišku, kad kiekvienas turi savo pirmenybę pirmųjų dviejų punktų atžvilgiu, bet ar spalva iš tikrųjų turi reikšmės? Juk kempinės dažomos vien reklamos tikslais … ar ne?

Žinoma, taip – jei mes kalbame apie minkštą, pagrindinę putplasčio kempinės dalį. Bet abrazyvinės pusės spalva rodo grūdėtumą, tai yra dangos tvirtumo laipsnį.

Ši medžiaga vadinama „scotch-brite“ (iš amerikietiško prekės ženklo „Scotch-Brite“). Jis pagamintas iš šiurkščiavilnių pluoštų ir priklijuotas prie putplasčio pagrindo.

Scotch juosta ant lūpų paprastai būna trijų spalvų:

1. Žalia.

Skalbimo kempinės su žaliąja abrazyvine puse gali atsikratyti net pačių stipriausių nešvarumų. Tačiau tokia kieta medžiaga gali subraižyti kai kurias dangas.

Nerekomenduojama plauti žaliųjų nelipnių keptuvių, vitražų, emaliuotų indų ir kt.

2. Raudona.

Raudona spalva reiškia vidutinį kietumą. Tai yra geriausias pasirinkimas: su tokia kempine lengva pašalinti užsispyrusius nešvarumus ir sausą maistą, tačiau ji taip nesukramto indų.

3. Geltona.

Minkščiausios kempinės, kurias reikia plauti, pavyzdžiui, stiklinius indus, dažomos geltonai. Tokia medžiaga švelniai tvarko paviršių, todėl galite intensyviai trinti.

Dabar jūs žinote ką nors, ko beveik niekas nežino!

Jeigu jums patiko ši naujiena spustelk „Patinka“ arba „Dalintis“ ↓

Susiję straipsniai

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

REKLAMA