Home Įdomybės Kodėl blakstienų priauginimas gali būti pavojingas sveikatai

Kodėl blakstienų priauginimas gali būti pavojingas sveikatai

by adminas
431 peržiūra
Jeigu jums patiko ši naujiena spustelk „Patinka“ arba „Dalintis“ ↓

Priauginamos blakstienos, klijuojamos viena po kitos prie esamų, gali sukelti erkių, vadinamų geležies liaukomis, atsiradimą. „Zheleznitsa“, dar žinomos kaip ciliarinės utėlės, gali sukelti paraudimą, uždegimą, kraujavimą iš akių ir riebalinių liaukų užsikimšimą, taip pat gali sukelti tokias ligas kaip blefaritas, blefarokonjunktyvitas ir blefarokeratitas. Geležies gydymui ekspertai rekomenduoja arbatmedžio aliejų, kurį pacientai gali naudoti namuose.

Per pastaruosius kelerius metus blakstienų priauginimas tapo labai populiarus, ypač tarp jaunų moterų. Profesionalų sukurtos blakstienų priauginimo priemonės salonuose yra klijuojamos viena prie kitos. Šis procesas gali užtrukti tris valandas ir kainuoti iki 400 USD.

Josephas Mercola: galimos grėsmės sveikatai dėl blakstienų priauginimo

Klijus sudaro butilo ciano akrilatas ir oktilo ciano akrilatas, nors kai kuriuose klijuose gali būti formaldehido, kuris gali sukelti stiprų dirginimą ir kitas akių problemas.

Blakstienų priauginimo populiarumas paaiškinamas tuo, kad taupomas laikas makiažui: nereikia tepti tušo (arba nuskalauti, kad neliktų „usūrinių akių“), taip pat nereikia blakstienų tušti.

Prailginamosios blakstienos kartais nešiojamos šešias savaites, prieš jas galima apkarpyti, ir, skirtingai nei netikros blakstienos, atliekant kai kuriuos veiksmus jos nenukrenta, nes jos tvirtinamos atskirai.

Tačiau dabar gydytojai sako, kad tai, ką daugelis savininkų laiko geriausiu blakstienų priauginimo bruožu, kiek jie trunka, gali būti blogiausia jų savybė. Palikti keletą savaičių kaupiasi klijai ir kaupiasi bakterijos gali pritraukti erkes, ypač kai blakstienos nėra tinkamai valomos.

Gydytojai sako, kad ant blakstienų jie vis dažniau mato šias mažytes parazitines erkes, kartais vadinamas „ciliarinėmis utėlėmis“.

Kas yra ciliarinės utėlės?

Ant blakstienų erkių, dar vadinamų ciliarinėmis „utėlėmis“, yra Demodex folliculorum ir Demodex brevis. Jie yra užkrečiami ir gali būti perduodami iš vieno šeimininko į kitą. Jie tokie maži – D. folliculorum nuo 0,3 iki 0,4 mm ilgio, o D. brevis – nuo 0,15 iki 0,2 mm. Juos sunku pamatyti plika akimi.

Nors abi erkės gali gyventi ant blakstienų, D. folliculorum maitinasi odos ląstelėmis, o D. Brevis maitina riebalus iš riebalinių liaukų ląstelių. Remiantis Indian Indian Dermatology Journal, šių erkių mažas dydis:

„… Padaro juos nematomus plika akimi, bet jų struktūra aiškiai matoma po mikroskopu. Jie turi permatomą pailgą kūną, susidedantį iš dviejų sujungtų segmentų. Aštuonios trumpos segmentinės kojos pritvirtintos prie pirmojo kūno segmento.

Aštuonios šios erkės kojos juda 8-16 mm / h greičiu, ir tai dažniausiai atsitinka naktį, nes ryški šviesa erkę traukia į folikulą.

Kūnas yra padengtas svarstyklėmis, kuriomis galima prisitvirtinti prie plaukų folikulo, erkė turi burnos dalis kaiščių pavidalo, kad galėtų valgyti odos ląsteles, hormonus ir aliejus (sebumą), kurie kaupiasi plaukų folikuluose … Erkės perduodamos tarp šeimininkų, liečiant plaukus, antakius ir riebalines liaukas ant nosies …

… Geležinės erkutės yra sveikiems žmonėms ir gali atlikti patogeninį vaidmenį tik esant dideliam tankiui. „Infekcija gali būti kliniškai nepastebima, tačiau esant palankioms aplinkybėms šios erkės gali greitai daugintis, o tai lemia įvairių patogeninių ligų vystymąsi“.

Kiliarines utėles sunku diagnozuoti

Kokie simptomai pasireiškia tiems, kurių akys erkės greitai dauginasi, kaip aprašyta aukščiau tyrime? Remiantis „Optometrijos apžvalga“, akių ir vokų niežėjimas ir deginimas yra pagrindiniai požymiai, taip pat svetimo daikto pojūtis akyje ir neryškus matymas.

Nors specialistai gali instinktyviai gydyti šias ligas dirbtinėmis ašaromis, jei erkė yra kaltininkė, pagerėjimo nebus. Kadangi geležies liaukos yra tokios mažos, akių būklę galima klaidingai priskirti dėl kitų priežasčių, tačiau netinkamai jas gydant, gali atsirasti infekcijos simptomai – paraudimas, uždegimas, kraujavimas iš akių ir užsikimšusios riebalinės liaukos.

Geležies akmenys taip pat gali sukelti rimtesnį akių uždegimą, pavyzdžiui, blefaritą, blefarokonjunktyvititą ir blefarokeratitą. Zheleznitsa gali atrodyti kaip blefaritas, akių vokų uždegimas nuo užsikimšusių riebalinių liaukų, taip pat su tuo susijusios blefarokonjunktyvito ir blefarokeratito būsenos.

Tačiau blefaritas ir su juo susijusios ligos gydomos akių vokų higiena, šiltais kompresais ir kartais antibiotikais ar steroidais, kurie gali pabloginti geležies būklę. Be to, blefaritinės sąlygos, priešingai nei geležis, paprastai nėra užkrečiamos. Aišku, kad būtina teisinga diagnozė, ir ją reikia ištirti akių gydytojui.

Geležies rūda plinta dėl higienos trūkumo

Manoma, kad ciliarinės erkutės išsivysto iš klijų, naudojamų blakstienoms ir susijusioms bakterijoms klijuoti, derinio, kai kosmetika nėra nuplaunama ir blakstienos netinkamai valomos. Nors kai kurie žmonės mieliau prailgina blakstienas dėl to, kad sutaupo laiko makiažui, laikas dažniausiai nėra priežastis, kodėl kai kurie netinkamai valosi blakstienas, sako viena makiažo specialistė.

„Daugėja moterų, galvojančių, kad jas nuplovus greičiau iškris“, – sakė Ontarijo (Kalifornija) kosmetologė Janet Figueroa. Geležies infekcija taip pat gali atsirasti dėl to, kad salonų darbuotojai nesugeba tinkamai išvalyti savo įrankių po kiekvieno kliento. Labai svarbu kruopščiai pasirinkti saloną ir internete perskaityti kitų klientų atsiliepimus.

Pasak Figueroa, nors pačios erkės nematyti, infekcijos požymiai gali būti akivaizdūs, jei žinote, ko ieškoti. Ji pamatė „gelsvos arba mėsos spalvos senų ląstelių ar makiažo sankaupą“ iš klientų, kurie prisipažįsta, kad reguliariai neplauna blakstienų.

Remiantis klinikinės optometrijos tyrimu, „iškilimai, kurie atrodo kaip geltonos lemputės ties natūralios blakstienos pagrindu“, aprašyti Figueroa interviu „Fox“, turi mokslinį paaiškinimą.

„Kadangi šios erkės neturi išskiriamų organų, nesuvirškinta medžiaga kaupiasi ir susimaišo su epitelio ląstelėmis, keratinu ir kiaušiniais, sudarydama didžiąją dalį cilindrinių blakstienų indų, patogenominių užkrėsti geležies rūda. Šios nuosėdos savo ruožtu turi proteazes ir lipazes, kurios sukelia dirginimo simptomus.

Tiesą sakant, iš visų tirtų simptomų vienintelis, tiesiogiai susijęs su geležimi, buvo akių vokų dirginimas. Visų pirma, šį dirginimą tiesiogiai sukelia erkės įkandimas ir lipolitiniai fermentai, naudojami virškinti riebalus, jų pagrindinį maisto šaltinį. “

Zheleznitsy nėra utėlių, tačiau utėlės ​​taip pat gali atsirasti ant blakstienų

Zheleznitsy yra erkės, o ne utėlės, tačiau jos taip pat gali įsikurti ant blakstienų, be to, jos gali būti gydomos panašiai netoksiškais, natūraliais metodais. Atvejo analizė eksperimentinėje ir terapinėje medicinoje aprašo, kaip paciento uždegiminė liga iš pradžių buvo painiojama su blefaritu ir nebuvo diagnozuota kaip utėlių:

„Phthiriasis palpebrarum“ yra retas akių vokų pažeidimo tipas. Šiame tyrime 63 metų moteris kentėjo nuo vokų fiziozės, kuri iš pradžių klaidingai buvo diagnozuota kaip priekinis blefaritas.

Pacientui 2 mėnesius buvo pasikartojantys niežėjimo ir deginimo epizodai bei lengvas abiejų akių skausmas, kurių nesustabdė antibiotikai ir kortikosteroidiniai akių lašai.

Patikrinus su plyšine lempute, atsirado blakstienos ir utėlės. Visos blakstienos buvo pašalintos iš pagrindo kartu su jomis. Pacientas visiškai pasveiko per 2 savaites ir toliau jo nebegydė, o vėlesnio stebėjimo metu nebuvo rasta utėlių ar niežų požymių.

Apibendrinant galima pasakyti, kad šio tyrimo rezultatai leidžia manyti, kad pacientai, kurių akių vokai niežti, ir klinikinės apraiškos, primenančios seborėjos susikaupimą ant blakstienų, turėtų būti atidžiai ištirti ilgai trunkančio stebėjimo metu naudojant plyšinę lempą.

Uodas galima pašalinti natūraliais būdais.

Žmonės, kurie skaito mano informacinius biuletenius, žino, kad aš kalbėjau apie tai, kad utėlės ​​tampa vis dažnesnės, nes kai kurios padermės turi atsparumą agresyvioms cheminėms medžiagoms, naudojamoms jų gydymui. Štai kodėl aš rekomenduoju natūralias procedūras, kurios yra tokios pat veiksmingos kaip ir griežtesnės jų dalys.

Jei jums ar jūsų vaikams utėlių yra dažniau ant jūsų galvos, šios procedūros buvo veiksmingos.

Diatominė žemė (DE) susideda iš mažų suakmenėjusių vandens, diatomėtos žemės  . Diatomos susmulkinamos, kad būtų kreidos milteliai, turtingi mineralais ir toksiški vabzdžiams.

DE veikia todėl, kad absorbuoja riebalus nuo apsauginės išorinės vabzdžių dangos, juos džiovina ir žudo. DE nėra toksiškas žmonėms, nors reikia vengti įkvėpti dulkių, ypač ilgą laiką. Štai kaip saugiai naudoti DE utėlėms gydyti:

Taikymo būdas

  • Uždėkite senus marškinėlius aukštyn kojom ant savo galvos ar vaiko taip, kad apykaklė sudarytų antspaudą aplink galvos odą. Taikykite DE ant savo plaukų, atsargiai, kad į marškinėlių „krepšį“ nepatektų dulkių. Pririškite atvirą marškinėlių galą ir įmasažuokite DE į galvos odą.
  • Palikite per naktį, tada plaukite plaukus kitą dieną. Tada atsargiai šukite šukas labai dažnais dantimis. Gali prireikti kartoti gydymą kartą per savaitę tris savaites.

Arbatmedžio aliejus  nuo seno buvo vertinamas dėl priešgrybelinių, antibakterinių ir antivirusinių savybių; tačiau jis taip pat labai efektyviai žudo utėles. Norėdami paruošti sprendimą, atlikite šiuos veiksmus:

Virimo būdas

  • Sumaišykite 1 arbatinį šaukštelį arbatmedžio aliejaus, 1 unciją natūralaus šampūno ir 3 šaukštelius kokosų aliejaus. Švelniai tepkite mišinį ant plaukų, tada uždenkite dušo dangteliu ar rankšluosčiu. Palikite įjungti 30 minučių, tada nuplaukite šiltu vandeniu. Kol jūsų plaukai šlapi, naudokite šukas su labai dažnais dantimis, kad pašalintumėte negyvas utėles.

Druska ir actas, sumaišyti su kokosų aliejumi –  druskos ir acto mišinys gali dehidratuoti ir galiausiai užmušti utėles galvos odoje. Štai purškalo sukūrimo veiksmai:

Virimo būdas

  • Ketvirtadalį puodelio Himalajų druskos ištirpinkite ketvirtadalį puodelio šilto obuolių sidro acto. Purškite mišinį ant galvos odos, kol jis sušlaps. Leiskite galvos odai išdžiūti ir uždenkite ją kokosų aliejaus sluoksniu. Palikite jį aštuonias valandas, tada išmuškite negyvas utėles. Nuplaukite plaukus ir galvos odą, kad pašalintumėte kvapą, kurį sukuria mišinys.

Kaip išvengti ir pašalinti geležį iš blakstienų

Ekspertai mano, kad higiena yra svarbiausia geležies prevencijos priemonė. Štai kodėl erkės yra matomos tų, kurie nepaiso akių ir blakstienų plovimo. Pažymėtina, kad geležies liaukos taip pat stebimos moterims be blakstienų ir vyrams dėl tinkamos higienos trūkumo, o tai leidžia erkėms daugintis.

Geriausia geležies rūdos profilaktika yra kasdien plauti akis šiltu muiluotu vandeniu, kad suskaidytų erkes maitinantys aliejai, sako dr. Gregory J. Nixon, Ohajo valstijos universiteto optometrijos kolegijos klinikinių tarnybų dekanas.

Gydyti geležies rūdos kaupimąsi medicinos specialistai rekomenduoja arbatmedžio aliejaus mišinį – universalų ir gerbiamą natūralų produktą, kurį galima įsigyti be recepto. Remiantis klinikinėje optometrijoje paskelbtu tyrimu, pacientai gali būti gydomi namuose:

„Pacientams, sergantiems geležies rūda, erkėms naikinti paprastai skiriama akių vokų valymo priemonė, kurios sudėtyje yra arbatmedžio aliejaus du kartus per dieną. Jie skiriami vokų ir blakstienų plovimui, taip pat blakstienų šaknimis patepkite valikliu tiek viršutinius, tiek apatinius vokų kraštus.

Norint, kad erkutės neneštų savo kiaušinių ir nepadaugėtų, būtina užtikrinti pilną blakstienų pagrindo padengimą valikliu iš arbatmedžio aliejaus. Pacientams reikia patarti ant blakstienų, kaktos, antakių ir skruostų naudoti servetėles, nes erkės gyvena visose šiose vietose …

… Tyrimai parodė, kad arbatmedžio aliejaus 5% (kai tepama ant akių vokų du kartus per dieną) ir 50% (kai tepama kartą per savaitę) koncentracija yra efektyvi sumažinant geležies infekciją, kai ji tepama ant vokų ir blakstienų folikulo pagrindo.

„Įrodyta, kad 38% terpinene-4-olio koncentracija veiksmingai sumažina geležies infekciją per 4 savaites.“

Arbatmedžio aliejų prieš naudojimą reikia praskiesti, todėl jo reikia tepti atsargiai aplink akis ir vokus. Holistinis gydytojas, susipažinęs su eteriniais aliejais, gali padėti saugiai juos naudoti užsikrėtus geležimi.

Jeigu jums patiko ši naujiena spustelk „Patinka“ arba „Dalintis“ ↓

Susiję straipsniai

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

REKLAMA