Home Žmonės Kaip išsirinkti saugiausią vietą transporte: ką visi turi žinoti.

Kaip išsirinkti saugiausią vietą transporte: ką visi turi žinoti.

by adminas
290 peržiūra
Jeigu jums patiko ši naujiena spustelk „Patinka“ arba „Dalintis“ ↓

Statistika negailestinga: kiekvienais metais pasaulyje suyra tūkstančiai transporto priemonių: lėktuvai, autobusai, traukiniai, automobiliai. Tačiau žinodami tai, kiek iš mūsų pasirenka saugias vietas įlipdami į transporto priemones ar vis dar vadovaujasi jaukumu?

Tikrai ne kartą esate girdėję panašias frazes šalia bilietų kasų : „Sėskite mane prie lango, prašau“ arba: „Ar galiu pirmąjį automobilį sustoti arčiau stoties?“ Ir netgi visiškai įmanoma, kad jis ne tik juos girdėjo, bet ir tarė.

Jei galimybė išgyventi avariją jums yra svarbesnė nei patogumas kelionės metu, perskaitykite, kurias vietas turėtumėte pasirinkti skirtingomis transporto rūšimis, kad išsaugotumėte savo gyvybę.

SAUGIOS VIETOS

Mikroautobusuose Mikroautobusai
yra viena populiariausių transporto rūšių. Pirma, jie nėra susieti su griežtu grafiku, antra, bilieto kaina juose dažnai neviršija autobuso, troleibuso ir tramvajaus kainos. Bet čia yra paradoksas: „Gazelės“ automobiliai laikomi viena pavojingiausių viešojo transporto rūšių.

Mikroautobuse, jei įmanoma, pasirinkite sėdynę, kuri leistų sėdėti nugarą į važiavimo kryptį. Taigi, jūs galite sirgti jūros liga, tačiau tikimybė saugiai ir gerai išlipti iš avarijos bus daug didesnė. Priežastis ta, kad smarkiai stabdydami visi keleiviai skris į priekį iš savo sėdynių, o jūs būsite prispausti tik prie nugaros.

Be to, „Gazelėse“ šios vietos dažnai yra tiesiai už vairuotojo, ir jis instinktyviai (kaip rodo tyrimai) išgelbės savo gyvybę ir pasuks vairą taip, kad automobilis kuo mažiau nukentėtų nuo jo šono.

Sėdynės keleivių salono viduryje, atokiau nuo langų, yra antra pagal saugumą. Tačiau pavojingiausios yra sėdynės šalia vairuotojo ir galinėje eilėje. Tokiu atveju galite mirti susidūrę dėl galvos arba jei kas nors „įsibrovė“ visu greičiu į mikroautobuso galinę dalį.

Autobuse
tarpmiestiniai autobusai taip pat laikomas gana nesaugiai transporto rūšį. Be to, rizika tiksliai padidėja žiemą, kai ant takelių yra ledo, o aplink kelią yra metro ilgio sniego gniūžtės. Tačiau net ir joje galite pasirinkti daugiau ar mažiau saugią vietą.

Pirma, niekada nesėdėkite sėdynėse pirmoje ir paskutinėje trijose eilėse – susidūrimo atveju galite lengvai būti išmesti per priekinį stiklą arba tiesiogine prasme išlyginti iš užpakalio. Antra, kaip viliojanti, nepirkite sėdynės prie langų – avarijos metu sudaužytas stiklas gali sugadinti veidą ir rankas ar net išpjaustyti arteriją.

Sėdynes geriausia rinktis keleivių salono viduryje, dešinėje juostoje važiavimo kryptimi. Jie toli gražu nėra artėjantys eismui, o tai reiškia, kad jie gali apsaugoti keleivį nuo galimai neblaivus vairuotojo, kuris prarado kontrolę, veiksmų. Kitas saugios vietos tipas yra arčiau praėjimo. Tai leidžia greitai išeiti iš įvykio vietos ir išvengti rimtų sužalojimų iš šrapnelio.

Traukinyje
Pasirinkus saugią vietą, per daug nepadės ir geležinkelių avarijų statistika – nei purvas, arba susidūrimai pervažose, tiek bėgiai susisukę dėl nepatenkinamos vėžių būklės – priežasčių yra tiek daug, tiek daug galimybių mirti įvairiuose automobiliuose.

Nepaisant to, gali būti suformuluotos kai kurios bendrosios taisyklės. Jei įmanoma, venkite keliauti pirmaisiais ir paskutiniaisiais vežimais – kuo arčiau traukinio centro, tuo saugesnė. Kupą taip pat optimalu pasirinkti penktą ar šeštą, vėlgi atsižvelgiant į tai, kad viduryje jis yra saugesnis.

Lentynos važiavimo kryptimi visada yra saugesnės nei priešingos. Jei traukinys staigiai sustoja, turite didesnę galimybę tiesiog prisiglausti prie pertvaros, o priešingoje lentynoje esantis kaimynas beveik neabejotinai nukris.

Orlaiviai
Daugiausia lėktuvų katastrofų įvyksta kilimo ir tūpimo metu, o nemaža dalis žuvusiųjų dėl tokių katastrofų uždūsta anglies monoksidu gaisre laive. Todėl šioje situacijoje jūsų gyvenimas priklauso nuo to, ar turite laiko išlipti iš automobilio, prieš nustodami kvėpuoti.

Remiantis moksliniu tyrimu, kurį užsakė JK civilinės aviacijos administracija, greičiausiai išeis tie, kurie sėdi vienoje iš penkių sėdynių eilių prie avarinio išėjimo. Tarp tūpimo prie lango ar praėjimo nėra jokio esminio skirtumo – pirmuoju atveju 58% keleivių išgyvena, o antruoju – 65%.

Bet kurioje lainerio dalyje pasirinkti vietą, ekspertai vis dar negali nustatyti dėl nesutarimų. Anot britų mokslininkų, lėktuvo priekis yra saugesnis: jo keleiviai išgyvena 65% laiko.

„Uodegos“ rodiklis yra panašus – 53%. Tačiau pagal JAV nacionalinės transporto saugos tarnybos statistiką, priešingai, kabinos uodegos dalyje – 69% išgyvenusių žmonių, virš sparno – 56%, o salono priekinėje dalyje, kur paprastai yra verslo klasė, avarijoje išgyvena tik 49%.

Dideliuose orlaiviuose paprastai yra du išėjimai virš sparno, todėl jūs turite daugiau šansų „tilpti į duris“ nei orlaivio priekyje ir gale. Kita vertus, tiesiai virš sparno ar arti jo paprastai yra bakas su aviaciniu kuru, kuris lėktuvo katastrofos atveju gali užsidegti.

Kaip matai, nėra vieno visų bėdų recepto. Tačiau, kaip sakoma, pasikliaukite Dievu ir nepadarykite klaidos patys, juolab kad visiškai nedraudžiama rinktis saugias vietas. Pasidalykite šiuo straipsniu su draugais. Be abejo, jie netrukus turės atostogas ir šie patarimai jiems bus naudingi . Rūpinkis savimi ir artimaisiais!

Jeigu jums patiko ši naujiena spustelk „Patinka“ arba „Dalintis“ ↓

Susiję straipsniai

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

REKLAMA