Home Įdomybės Įprotis kramtyti nagus padidina infekcijos riziką

Įprotis kramtyti nagus padidina infekcijos riziką

by adminas
165 peržiūra
Jeigu jums patiko ši naujiena spustelk „Patinka“ arba „Dalintis“ ↓

Laikas atsisakyti priklausomybės įkandus nagus, o tai turi daug nemalonių padarinių sveikatai.

Ekspertai sako, kad tai lengviausias būdas gauti koronavirusą.

Niujorko universiteto Langono medicinos centro alergijų ir infekcinių ligų srities specialistas dr. Purvey Parih pataria žmonėms atsisakyti įpročio įkąsti nagus.

Tai žymiai padidina koronaviruso riziką.

Visų rūšių bakterijos, virusai ir nešvarumai kaupiasi po nagais, iš kur jie gali patekti į žmogaus organizmą per burną. Tokios infekcijos rizika ypač didelė, jei žmonės dažnai neplauna rankų. Kai žmogus liečia veidą, o ypač burną, nosį ar akis, bakterijos perduodamos.

Dr Parich pabrėžia, kad bakterijos prasiskverbia tiesiai į burnos ertmę – lengviausias būdas užsikrėsti kokia nors infekcija.

„Mes raginame visus sveikatos priežiūros paslaugų teikėjus trumpinti nagus, nes po nagais kaupiasi daugybė mikrobų“, – sako gydytojas Parikas. „Ir kai tik liečiate savo veidą, ypač burną, nosį ir akis, įnešate mikrobų“. Ir jūs galite lengvai susirgti “.

NIH vaizdų galerija / „Flickr“

Šiandien visa žmonija atsargiai kalba apie koronavirusą, kurio pasiskirstymo mechanizmai yra vienodi. Ir tai yra papildomas argumentas už tai, kad būtų atsisakyta žalingo įpročio kramtyti nagus. Deja, daugelis jos aukų net nežino apie problemą ir nesąmoningai kramto nagus.

Jei atkreipiate dėmesį į šią priklausomybę, bet negalite jos atsisakyti, pradėkite dėvėti pirštines.

Kramtoma guma ar specialios guminės juostos, skirtos pirštų galiukams, taip pat padės atitraukti nuo noro įkąsti nagus. Dažniau sportuokite rankomis ir pirštais.

Ar pažįsti žmonių, turinčių šį įprotį?

Jeigu jums patiko ši naujiena spustelk „Patinka“ arba „Dalintis“ ↓

Susiję straipsniai

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

REKLAMA