Home Įdomybės Čia yra visa rizika, susijusi su reguliariu ibuprofeno vartojimu

Čia yra visa rizika, susijusi su reguliariu ibuprofeno vartojimu

by adminas
181 peržiūra
Jeigu jums patiko ši naujiena spustelk „Patinka“ arba „Dalintis“ ↓

Europos gydytojai perspėja nevartoti skausmą malšinančių vaistų infekcinių ligų atvejais. Mes kalbame apie vieną populiariausių analgetikų pasaulyje – ibuprofeną .

Šią savaitę Prancūzijos nacionalinė vaistų saugumo agentūra (ANSM) paskelbė perspėjimą, kad infekcinių ligų (vidurinės ausies uždegimo, tonzilito, rinofaringito ir kt.) Atvejais ibuprofenas gali pabloginti paciento būklę.

ANSM praneša, kad nuo 2000 m. Prancūzijoje buvo 385 infekcinių ligų komplikacijų atvejai, kuriuos sukėlė analgetikai – daugiausia ibuprofenas, bet taip pat ketoprofenas – galingesnis vaistas, turintis tą patį veikimo mechanizmą.

„Mes kalbame apie sunkias odos ir minkštųjų audinių infekcijas, sepsį, pleuros pulmonologines ir neurologines infekcijas, sinusitą ir tonzilitą. Buvo net mirčių “, – teigė agentūra.

ANSM Skausmo malšinimo departamento vadovas dr. Philipas Vella paaiškina:

„Priešuždegiminiai vaistai užmaskuoja infekcijos požymius, mažina karščiavimą, o tai tik atideda priemonių, skirtų kovai su infekcija, kuri tuo metu ir toliau vystosi, priėmimą. Manome, kad šių vaistų vartojimas sulėtina imuninių ląstelių patekimą į infekcijos vietą. “

Šis reiškinys susijęs su ibuprofeno veikimo būdu. Priešingai nei paracetamolis, ibuprofenas yra nesteroidinis vaistas nuo uždegimo (NVNU). Tai reiškia, kad jis blokuoja uždegimą.

Tuo tarpu uždegimas yra būtina imuninės sistemos reakcija, kuri kovoja su virusais, bakterijomis ar grybeliais.

Pavyzdžiui, jei turite danties abscesą, ibuprofenas sumažins skausmą, tačiau tuo pat metu patogenai turės pakankamai laiko veistis, jei nebus uždegiminės reakcijos.

Kartais sunku suprasti, kas yra rizikingas: raumenų ir sąnarių skausmai atsirado arba atsirado dėl infekcijos.

„Jei kyla abejonių, geriau vartokite paracetamolį“, – pataria dr. Vella.

Jis ypač perspėja nevartoti skausmą malšinančių vaistų, jei įtariate tokią rimtą infekcinę ligą kaip tymai ar vėjaraupiai. Jie tik padidina infekcijos plitimą. Tai svarbus stebėjimas visame pasaulyje vykstant didžiausiai tymų epidemijai.

Ir jokiu būdu Ibuprofeno negalima vartoti ilgą laiką: ne daugiau kaip tris dienas padidintoje temperatūroje ir ne daugiau kaip penkias dienas nuo skausmo.

Čia pateikiamos saugaus NVNU vartojimo nuo skausmo ir karščio taisyklės:

  • Minimalų laiką skirkite mažiausią veiksmingą dozę.
  • Nustokite vartoti, kai tik simptomai praeina.
  • Nenaudokite NVNU vėjaraupiais.
  • Nenaudokite NVNU ilgiau kaip tris dienas nuo karščio.
  • Nenaudokite NVNU ilgiau kaip penkias dienas nuo skausmo.
  • Nenaudokite dviejų skirtingų NVNU tuo pačiu metu.

Ar žinojai apie ibuprofeno pavojus?

Jeigu jums patiko ši naujiena spustelk „Patinka“ arba „Dalintis“ ↓

Susiję straipsniai

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

REKLAMA