Home Įdomybės Atgal į sovietinius laikus vaikų žaislai, su kuriais užaugo visi

Atgal į sovietinius laikus vaikų žaislai, su kuriais užaugo visi

by adminas
523 peržiūra
Jeigu jums patiko ši naujiena spustelk „Patinka“ arba „Dalintis“ ↓

Vaikystė yra vienas iš svarbiausių laikotarpių kiekvieno žmogaus gyvenime, o žaislai yra svarbi jo auklėjimo ir ugdymo dalis. Neturint tinkamų žaislų, vaiko vystymasis gali būti susilpnėjęs.

Todėl Sovietų Sąjungoje didelis dėmesys buvo skiriamas vaikams.

Dėl to daugelis šių žaislų tapo eros simboliu. Be abejo, vis dar yra tokių, kurie su šiluma prisimena savo mėgstamą lėlę ar dizainerį.

„Konstruktorius“

Tai išradinga, tačiau metalo konstruktorius SSRS buvo vadinamas „konstruktoriumi“. Pavadinti šį sovietinės pramonės stebuklu žaislu bus šiek tiek sunku. Iš metalo pagamintas „kietas“ sovietinis „Lego“ buvo puikus vaiko rankų ir vaizduotės treniruoklis.

Tinkamo žaislo pavyzdys.

Žaislinis geležinkelis

Toks žaislas buvo kiekvieno sovietinio berniuko svajonė. Visų rinkinių dizainų surinkimas gali užtrukti apie valandą. Keista, kad sovietinio žaislinio traukinio automobiliuose net užsidegė šviesa.

Koks dėmesys detalėms, o ne koks jis yra dabar. Ypatingas susižavėjimas vertas vagonų sukabinimo, kuris galėtų įvykti be žmogaus įsikišimo.

Cisternos, lėktuvai, laivai

Nors SSRS mergaitėms buvo gaminamos lėlės, berniukams buvo sukurta daugybė žaislinių transporto priemonių. Daugelis jų, vienaip ar kitaip, buvo susiję su „vyriškiausiomis“ profesijomis. Berniukai žaidė su lėktuvais, tankais ir laivais.

Penkiolika

Žaislas neturėtų būti tik pramogų būdas. Žaislas turėtų ką nors išvystyti. Sovietmečio dizaineriai laikėsi tokio griežto įsitikinimo ir turime pripažinti – jie buvo teisūs. Ryškus rimto žaislo pavyzdys yra dėlionė „Penkiolika“. Asmeniškai aš iki šiol nemokėjau kolekcionuoti.

Komplektai mergaitėms

Merginos, kaip būsimos namų šeimininkės, nuo ankstyvo amžiaus buvo ruošiamos suaugti Sovietų Sąjungoje. Ypač tam buvo parduoti specialūs vaikų virtuvės komplektai su žaisliniais indais. Vyresnėms mergaitėms buvo net žaislų siuvimo mašinos ir vežimėliai.

Yula

Ar žinote, kad viršuje yra paprasčiausias tokio prietaiso kaip giroskopo pavyzdys, kuris yra įtrauktas į didžiąją daugumą navigacijos prietaisų? Tačiau net ir be šio „yule“ išlieka išradingas žaislas. Ir tai labai paprasta.

Žaisliniai kareiviai ir lėlės

Berniukai žaidė su kareiviais, o mergaitės – su lėlėmis.

Tiek tų, tiek kitų Sovietų Sąjungoje pakako.

Žaislų įvairovė buvo gana didelė.

Tai yra du dalykai vaikams, kurie neišvengiamai atsirado kiekvienuose namuose.

Jeigu jums patiko ši naujiena spustelk „Patinka“ arba „Dalintis“ ↓

Susiję straipsniai

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

REKLAMA