Home Įdomybės Ankstyvieji moters vėžio požymiai, į kuriuos dažnai nepastebima!

Ankstyvieji moters vėžio požymiai, į kuriuos dažnai nepastebima!

by adminas
933 peržiūra
Jeigu jums patiko ši naujiena spustelk „Patinka“ arba „Dalintis“ ↓

Kaip teigiama Tarptautinės vėžio tyrimų agentūros 2018 m. Ataskaitoje, viena iš 6 pasaulio moterų tam tikru gyvenimo momentu suserga vėžiu, o viena iš 11 moterų nuo jo miršta.

Remiantis CDC, vėžys išlieka antra pagrindine moterų mirties priežastimi JAV. Tai taip pat viena sunkiausių ankstyvos diagnozės ligų, nors galimas poveikis gyventojams yra tiesiog didžiulis.

90% moterų gyvens mažiausiai 5 metus, jei jų krūties vėžys diagnozuotas ankstyvoje stadijoje. Paskutiniame etape šis skaičius sumažėja tik iki 15%.

Panaši statistika taikoma ir kiaušidžių vėžiui: kiaušidžių vėžio, diagnozuoto ankstyviausiu ir paskutiniu etapu, atvejų yra 90%, palyginti su 5% širdies skausmą.

Jei diagnozė nustatoma ankstyvoje stadijoje, daugiau kaip 9 iš 10 žarnyno vėžiu sergančių pacientų gali išgyventi mažiausiai 5 metus.

Dabar atspėkite, kas laikoma pagrindine vėžio diagnozės vėlavimo priežastimi? Prastas informuotumas ir žinių apie ankstyvojo vėžio simptomus stoka.

Atėjo laikas didinti šį supratimą ir anksti diagnozuoti moterų vėžį!

10 populiariausių vėžių rūšių visame pasaulyje, 2018 m.
– Pasaulio vėžio tyrimų fondo duomenimis, tai yra dešimties labiausiai paplitusių vėžio rūšių visame pasaulyje sąrašas (kartu jos sudaro daugiau nei 76,6% visų vėžio atvejų):

Krūtis – 25,4%
storosios žarnos – 9,7%
šviesos – 8,8%
gimdos kaklelio – 6,9%
skydliaukės – 6,3%
gimdos – 5,3%
skrandžio – 4,3%
kiaušidžių – 3,6 %
Kepenų – 3,6%
ne Hodžkino limfomos – 2,7%.
Be to, yra dar dvi ligos rūšys, tik moterims (vulvos ir makšties vėžys), tačiau jos yra labai retos ir sudaro tik 0,5% ir 0,2% visų atvejų atitinkamai vėžys.

Apsiginklavę šiais duomenimis, leiskime suprasti simptomus.

DAUGIAU KOMBINUOTI ANTROJI VĖŽIO ŽENKLAI MOTERIMS
1. Nuovargis ir nuovargis
Vėžys yra ypač sekinanti liga, dažnai šis nuovargis yra pirmasis pasireiškiantis simptomas. Be abejo, vėžys nėra būdingas vėžiui, tačiau vėžį reikia atmesti visais neįprasto nuovargio ir letargijos atvejais, trunkančiais ilgiau nei savaitę.

2. Krūtų edema, net nesant pastebimų gabalėlių.Dėl
visų pasaulio pastangų didinti informuotumą apie krūties vėžį, dauguma moterų žino, kad vienkartinė krūtis nėra išimtis, priežastis yra nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Na, štai dalykas: nuolatinis patinimas net vienoje krūtinės dalyje, net jei šiuo metu nėra vienkartinės, neturėtų būti vertinamas švelniai. Vėžys būna įvairių formų, o kartais jos nėra tvirtos ir skirtingos, kaip apčiuopiama vienkartinė forma.

Susijęs skaitymas: krūtinės skausmai, kurie nėra vėžys.

3. Nenormalus svorio metimas
Kai kuriais atvejais svorio metimas yra geras dalykas, tačiau kai tai atsitinka be pastangų numesti svorio, nepakenktų patikrinti šio nepaaiškinamo svorio praradimo pobūdį.

Aišku, numesti svarą ar du nėra ko jaudintis, tačiau jei per 6–12 mėnesių neteko daugiau nei 5% viso savo kūno, nesilaikydamas dietos ar nesinaudodamas mankšta, kad pasiektum šį tikslą, tai yra tai, ką reikia aptarti su gydytoju, su kuriuo tu pasitikėjimas.

4. Nenormalus kraujavimas iš makšties
Pagrindinė taisyklė: bet koks kraujavimas, išskyrus įprastas menstruacijas, gali kelti nerimą. Tai apima (bet tuo neapsiriboja):

Per daug kraujo per menstruacijas (daugiau nei įprasta)
Neįprastas menstruacinis kraujas (pvz., Su
išskyromis ) Kraujavimas iš
makšties arba taškymasis tarp menstruacijų Kraujavimas iš makšties po sekso
Bet koks makšties kraujavimas po menopauzės (ypač jei tai trunka ilgiau nei 12 mėnesių)
Gali būti dešimtys skirtingų priežasčių kraujavimas iš makšties, pradedant hormoniniais pokyčiais ir baigiant įvairiomis infekcijomis, tačiau gimdos kaklelio vėžys ir gimdos vėžys vis dar yra dvi iš jų.

Geriau būti saugiems nei vėliau atsiprašyti: anksti diagnozavus šių dviejų rūšių vėžį išgyvenamumas yra labai aukštas. 92% moterų, kurioms diagnozuotas gimdos kaklelio vėžys ankstyvoje stadijoje, gyvena mažiausiai 5 metus, o atitinkamas skaičius ankstyvai gimdos vėžio diagnozei yra 95%.

5. Pilvo pūtimas (nereikia painioti su pilvo pūtimu)
Daugelis žmonių šiuos terminus vartoja pakaitomis, tačiau iš tikrųjų jie reiškia skirtingus dalykus, kurie ne visada derinami.

Pilvo pūtimas reiškia pilvo ir pilvo pūtimo jausmą, o pilvo pūtimas – žymiai padidėjusį pilvą. Tyrimais nustatyta ryšys tarp nuolatinio pilvo pūtimo (bet ne epizodinio išsiplėtimo) ir kiaušidžių vėžio, todėl būkite atsargūs.

Apie 95% moterų, turinčių šią mirtiną ligą, patiria tai kaip ankstyviausias simptomas.

6. Kaklo kaulai, rijimas, nuolatinis užkimimas,
pasak Amerikos vėžio draugijos, bet kuris iš aukščiau paminėtų simptomų gali būti ankstyvas skydliaukės vėžio požymis, ypač jei jis išlieka ar pasunkėja per kelias savaites.

Paprastai skausmas ir patinimas atsiranda vėliau, po to atsiranda kvėpavimo problemų. Skydliaukės vėžys yra išgydomas ir išgydomas, todėl svarbu kuo anksčiau jį nustatyti, kad būtų pasiekti geriausi rezultatai.

7. Reikšmingi žarnyno įpročių pokyčiai, kraujavimas iš tiesiosios žarnos.
Daugiau nei 6 savaites pastebimas žarnyno judesių ar išmatų konsistencijos pokytis gali būti ankstyvas kolorektalinio vėžio simptomas vyresniems nei 60 metų žmonėms.

Kitas nerimą keliantis simptomas yra nuolatinis kraujavimas iš tiesiosios žarnos be jokių išangės simptomų, tokių kaip deginimas, skausmas ar prolapsas.

Jaunesniems nei 60 metų žmonėms žarnyno pokyčius turėtų lydėti kraujavimas iš tiesiosios žarnos arba geležies stokos anemija, laikoma tikėtinu kolorektalinio vėžio simptomu.

8. Keistas, nuolatinis kosulys (ypač nerūkantiems) arba ankstesnio kosulio pokyčiai (rūkantiems)
Plaučių vėžys vyrams yra daug dažnesnis nei moterims, tačiau jis vis dar yra viena iš mirštamiausių vėžio rūšių; turėtų būti dedamos visos įmanomos pastangos tai diagnozuoti kuo anksčiau.

Nerūkantiems žmonėms pirmas simptomas gali būti nerimiantis kosulys, kuris nepraeina, kartu su dusuliu ir švokštimu.

Rūkaliams nerimą keliantis ženklas gali būti laipsniškas „įprasto“ kosulio pokytis – dažnis, skreplių spalva ar susiję pojūčiai.

9. Dėl per didelių kraujosruvų ar kraujavimo, kuris nesustabdo
lengvų kraujosruvų ir kraujavimo, nei įprasta, gydytojui gali reikėti atlikti papildomus tyrimus.

Šis simptomas paprastai leidžia manyti, kad trombocitais ir raudonaisiais kraujo kūneliais nutinka kažkas neįprasto, o tai gali būti leukemijos požymis. Laikui bėgant, leukemijos ląstelės išstumia raudonuosius kraujo kūnelius ir trombocitus, sutrikdydamos jūsų kraujo gebėjimą pernešti deguonį ir krešulius.

IŠVADA
Vėžio gydymo požiūriu ankstyva diagnozė yra svarbiausias veiksnys, lemiantis, kiek ilgai pacientas išgyvens. Laimei, mes gyvename laikais, kai ankstyva diagnozė nėra neįmanoma.

Beveik visi vėžiu sergantys pacientai gyvena mažiausiai 5 metus ir dažnai šis skaičius viršija 10 ar 20 metų.

Taigi būkite budrūs ir niekada nenustokite šviesti: niekada negali žinoti, kada šios žinios gali išgelbėti gyvybę.

Jeigu jums patiko ši naujiena spustelk „Patinka“ arba „Dalintis“ ↓

Susiję straipsniai

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

REKLAMA