Home Žmonės 9 požymiai, rodantys, kad jūsų kepenyse pilna toksinų

9 požymiai, rodantys, kad jūsų kepenyse pilna toksinų

by adminas
409 peržiūra
Jeigu jums patiko ši naujiena spustelk „Patinka“ arba „Dalintis“ ↓

Kepenys yra didžiausia organizmo liauka, kuri sintetina hormonus ir fermentus, neutralizuoja toksinus ir dalyvauja medžiagų apykaitos procesuose. Tačiau laikui bėgant, veikiant įvairiems veiksniams, jis yra „užterštas“ toksinėmis medžiagomis.

Tokiu atveju jai tenka dar didesnė našta, todėl ji ne visada susitvarko su savo pareigomis. Esant menkiausiems pažeistų kepenų simptomams, turite nedelsdami kreiptis į gydytoją. Mes paruošėme jums 9 ženklus, į kuriuos pirmiausia verta atkreipti dėmesį.

Toksino perpildytos kepenų požymiai

1. Skausmas ar sunkumas viršutinėje pilvo dalyje

Jei valgote per daug riebalų, gali padidėti kepenys. Dėl to padidėja spaudimas krūtinėje ir viršutinėje pilvo dalyje. Išpūstas skrandis taip pat yra galimas ženklas, kad jūsų kepenys yra kupinos toksinų.

2. Pykinimas

Pykinimas yra galimas požymis, kad kepenims kažkas ne taip. Valgydami riebų maistą, galite jaustis blogai, atkreipkite dėmesį į tokius simptomus kaip žarnyno sunkumas, pykinimas, galvos svaigimas, kartais vėmimas ir viduriavimas.

3. Jautri oda ir akių baltymų pageltimas

Jei jūsų kepenyse pilna toksinų, jie atsiras ant jūsų odos ir sudirgs, atsiras bėrimas. Net tavo sklera gali pagelsti. Tai atsitinka, kai kraujyje yra per daug bilirubino, kurio kepenys negali paversti saugiais junginiais.

4. Nuovargis ir silpnumas

Kepenų problemų turintys žmonės dažnai jaučiasi pavargę ir neturi apetito. Kai šie simptomai yra nuolatiniai ir nesusiję su įprastu pertekliumi, kreipkitės į gydytoją.

5. Šiluma

Kai kuriais atvejais, kai yra šios liaukos problemų, pacientai jaučia pilvo skausmus, jaučiasi labai pavargę. Jei turite tuos pačius simptomus, būtinai stebėkite savo kūno temperatūrą. Jei padidėjo – tai yra galimas signalas apie uždegiminį ar infekcinį procesą.

6. raumenų skausmas

Jei jūsų raumenys ir sąnariai nuolat skauda ar ant jūsų odos yra mėlynių, o kojos patinsta, tai gali pažeisti kepenų funkcinę veiklą.

7. Šlapimo ir išmatų spalvos pasikeitimas

Jūsų šlapimas gali būti tamsesnis, o išmatos lengvesnės, jei kepenys nesugeba susidoroti su jai pavestomis užduotimis.

8. Kūno niežėjimas

Jūsų oda gali niežėti dėl tulžies stagnacijos. Taigi kūnas reaguoja į visus susikaupusius toksinus, kurių kepenys negalėjo neutralizuoti.

9. Kraujavimas

Retas simptomas, bet vis tiek. Dažnas kraujavimas iš nosies ar mėlynės, atsirandančios be jokios akivaizdžios priežasties, yra susijusios su kraujo krešėjimo faktorių trūkumu dėl blogos kepenų funkcijos.

Kiekvienu atveju, atsižvelgiant į kepenų perkrovos toksinus priežastis ir šių toksinių medžiagų pobūdį, simptomai gali skirtis. Todėl būtina gydytojo konsultacija!

Nuo ko reikėtų apsaugoti kepenis?

Kepenys yra filtras, kuris nuolat valo žmogaus kraują nuo organizmui kenksmingų medžiagų. Ji turi daugybę „priešų“, kurių reikia atsikratyti, kad ši įstaiga tinkamai funkcionuotų. Štai nuo ko reikia apsaugoti kepenis!

 • alkoholis;
 • riebus maistas;
 • fizinio aktyvumo stoka;
 • papildų vartojimas siekiant sumažinti svorį;
 • nepagrįstai dažnas skausmą malšinančių vaistų vartojimas;
 • kai kurie narkotikai.

Sveikų kepenų produktai

Kad kepenys būtų sveikos, jums reikia ne tik atsisakyti žalingų įpročių ir nugalėti visus „priešus“, bet ir valgyti teisingai. Mes sudarėme jums naudingiausių jos sveikatai produktų sąrašą.

  1. Pakankamas vandens kiekis.
  2. Varškė.
  3. Ciberžolė.
  4. Medus.
  5. Nesmulkintų grūdų košės.
  6. Vaisiai: kepti obuoliai, bananai, persikai, abrikosai ir kriaušės.
  7. Daržovės: moliūgas, morkos, burokėliai, žiediniai kopūstai, cukinijos.
Jeigu jums patiko ši naujiena spustelk „Patinka“ arba „Dalintis“ ↓

Susiję straipsniai

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

REKLAMA