Home Naujienos 8 daiktai jūsų namuose, kurie kenkia skydliaukės funkcijai

8 daiktai jūsų namuose, kurie kenkia skydliaukės funkcijai

by adminas
526 peržiūra
Jeigu jums patiko ši naujiena spustelk „Patinka“ arba „Dalintis“ ↓

Skydliaukė yra mažas organas. Jis yra mūsų kaklo apačioje ir turi drugelio formą.

Nepaisant mažo dydžio, skydliaukė vaidina nepaprastai svarbų vaidmenį veikiant visoms žmogaus kūno sistemoms, nes ji yra atsakinga už joje vykstančius medžiagų apykaitos procesus.

Jei skydliaukėje atsiranda kokių nors pokyčių, tai turi įtakos daugelio kitų mūsų kūno organų darbui, o tai gali smarkiai pabloginti gyvenimo kokybę dėl įvairių ligų išsivystymo.

Toksinų ir kitų kenksmingų medžiagų kaupimasis organizme yra dažniausia skydliaukės problemų priežastis.

Žinoma, jūs galite sumažinti toksinų poveikį, jei laikysitės sveikos gyvensenos. Bet, kita vertus, jei reguliariai vartosite šiuos namų apyvokos produktus, tada sveikas gyvenimo būdas nepadės.

Kodėl? Nes didžiuliame kiekyje buitinių valymo priemonių, valymo priemonių ir tiesiog daiktų, kurie mus supa kiekvieną dieną, yra visi tie patys toksinai. Ir jei norite iš tikrųjų pasirūpinti savo sveikata, patartina kuo labiau sumažinti jų vartojimą, jei negalite jų visiškai atsisakyti. Tai bus dar vienas tikras būdas apsisaugoti nuo tokių problemų rizikos.

1. Pesticidai

Ne vienas mokslinis tyrimas patvirtino, kad žmonės, kurie liečiasi su pesticidais, turi didesnę tikimybę susirgti skydliaukės ligomis.

Vienas toks tyrimas taip pat įrodė, kad rizikuoja tie, kurie liečiasi su pesticidais. Pvz., Vyrų, kurie budi kiekvieną dieną, pesticidais, žmonos rizikuoja susirgti labiau nei sveikesnių profesijų vyrų žmonos.

Kitas tyrimas mus įspėja, kad 60 proc. Šių dienų pesticidų sukelia kai kuriuos skydliaukės funkcijos pokyčius.

Iš to galime daryti išvadą, kad visi šie daugybė herbicidų, priešgrybelinių agentų, insekticidų ir viskas, kas purškiama ir laistoma ant augalų, ypač kenkia skydliaukės liaukai ir apskritai mūsų sveikatai.

2. Ugniai atspari medžiaga

Ugnį mažinantys vaistai (arba dar vadinami polibromodifenileteriais (PBDE)) taip pat sukelia skydliaukės pokyčius.

Jie yra televizorių ir kompiuterių ekranuose, taip pat minkštų baldų užpilduose, kilimuose ir kituose dalykuose.

Be to, PBDE poveikis gali sukelti elgesio problemų, taip pat vystymosi problemų.

3. Plastikiniai

Seniai žinoma, kad plastikas visai nėra naudingas žmonėms. Pagrindinė priežastis yra stibis, kuris yra jo dalis. Būtent ji „išsiurbia“ plastikines pakuotes ir patenka į mūsų kūną.

Neseniai Kopenhagos universiteto (Danija) mokslininkai rado stibio sultyse ir vaisių gėrimuose, tiekiamuose plastikinėse induose. Dar labiau nustebino mokslininkus tai, kad šios cheminės medžiagos lygis buvo 2,5 karto didesnis nei leistinas įprasto vandentiekio vandens lygis!

Taip pat buvo atskleista, kad kai kurie ftalatai, iš kurių gaminami plastikiniai buteliai, taip pat neigiamai veikia skydliaukės veiklą.

4. Nelipnūs gaminiai

Paprastai daugumoje nelipnių produktų yra perfluoroktaninės rūgšties junginių (PFOA). Tai cheminė medžiaga, naudojama gaminant teflono dangas, maisto ir kitų namų apyvokos daiktų pakuotes, kurias mes nuolat naudojame kasdieniame gyvenime ir negalvojame apie jų žalą.

Be to, ši cheminė medžiaga neigiamai veikia mūsų skydliaukę. Todėl geriau visiškai atsisakyti jų vartojimo, kad užtikrintumėte apsisaugojimą nuo galimų ligų.

5. Dantų pasta su triklozanu

Kai kuriose dantų pastos rūšyse yra triklosano, kuris neigiamai veikia skydliaukės veiklą, estrogeno ir testosterono gamybą.

Triklozanas yra ypač pavojinga medžiaga, nes trikdo teisingą skydliaukės hormonų gamybą, tuo pačiu sutrikdo normalų reprodukcinės sistemos darbą ir lėtina medžiagų apykaitą.

6. Antibakteriniai vaistai

Šiandien pasaulyje yra antibakterinio muilo, servetėlių, dezinfekavimo priemonių ir odos losjonų bumas. Bet net ir juose gali būti triklosano, apie kurį kalbėjome aukščiau.

Kodėl to ten reikia? Faktas yra tas, kad pats triklozanas veikia kaip antibiotikas, jis sugeba kontroliuoti įvairias bakterijas, kurios patenka ant mūsų odos, rankų, kojų, dantų, taip pat į kitas kūno dalis.

Be jokios abejonės, ji turi tam tikros naudos, tačiau tuo pat metu ji kenkia ir kitoms mūsų kūno funkcijoms (pavyzdžiui, skydliaukės liaukai). Mes elgiamės su viena, užgniaužiame kitą, kaip sakoma.

7. Sunkieji metalai

Daugelyje chemikalų, kuriuos naudojame kasdieniame gyvenime, yra tam tikras kiekis sunkiųjų metalų, pavyzdžiui, gyvsidabrio ar švino. Jie gali paskatinti autoimuninių skydliaukės ligų (Hashimoto ligos ar Graves’o ligos) vystymąsi.

8. Sojos

Sojos baltymuose yra fitoestrogenų, kurie gali slopinti skydliaukės peroksidazę.

Todėl šis produktas trikdo normalų skydliaukės funkcionavimą, blokuodamas kūno galimybes vartoti jodą, ir būtent šio proceso metu geležis gamina hormonus.

Be to, sojos pupelės šiais laikais daugeliu atvejų yra genetiškai modifikuotos (GMO), ir nors duomenų dar nėra, manoma, kad ilgainiui jos taip pat gali pakenkti sveikatai.

Jeigu jums patiko ši naujiena spustelk „Patinka“ arba „Dalintis“ ↓

Susiję straipsniai

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

REKLAMA