Home Įdomybės 6 tylūs storosios žarnos vėžio simptomai, kurių negalima ignoruoti!

6 tylūs storosios žarnos vėžio simptomai, kurių negalima ignoruoti!

by adminas
536 peržiūra
Jeigu jums patiko ši naujiena spustelk „Patinka“ arba „Dalintis“ ↓

Storosios žarnos vėžys arba gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžys paveikia storąją žarną arba tiesiąją žarną ir metastazuoja į kitas kūno dalis.

Amerikos vėžio draugijos pateikti duomenys rodo, kad 1 iš 24 moterų ir 1 iš 22 vyrų tam tikru gyvenimo momentu diagnozuotas storosios žarnos vėžys. Storosios žarnos vėžys yra trečia pagal dažnumą vėžio rūšis JAV.

Jei turite šeimos istorijoje storosios žarnos vėžį, būtinai patikrinkite simptomus ir pasitarkite su gydytoju. Prevencija yra geriausias būdas, todėl reikia daugiau sužinoti apie šios ligos simptomus. Ar pastebėjote keistų pokyčių jūsų kūne?

Kai kurie simptomai pastebimi, o kiti tyli. Storosios žarnos vėžys dažniausiai diagnozuojamas vėlesniais etapais, ir, deja, kartais būna per vėlu.

Yra keli simptomai, kuriuos turėtumėte žinoti, ir mes juos aptarėme šiame straipsnyje.

1. Svorio metimas

Svorio metimas gali būti kažkas, ko tikitės, tačiau staigus svorio pasikeitimas gali būti ko nors blogo ženklas. Svorio metimas ne visada yra geras dalykas, todėl būtinai pasitarkite su gydytoju.

Svorio metimas yra vienas iš labiausiai paplitusių storosios žarnos vėžio simptomų. Jei ir toliau numesite svorio nekeisdami dietos ar mankštos, galite susidurti su rimta sveikatos problema.

Staigus svorio kritimas dažnai yra pavojingas ir rodo sistemos problemą. Jei per šešis mėnesius numetėte 10 svarų, laikydamiesi tos pačios dietos, turite rimtų priežasčių nerimauti.

Storosios žarnos vėžys sunaudoja jūsų energiją.
Jūsų imuninė sistema ir vėžio ląstelės greitai sudegina degalus.
Kai kurios vėžio rūšys išskiria chemines medžiagas ir veikia jūsų medžiagų apykaitą.
Dideli storosios žarnos navikai blokuoja gaubtinę žarną ir veikia žarnyno judėjimą. Tai taip pat gali būti svorio metimo ženklas. Navikai veikia jūsų apetitą ir padidina medžiagų apykaitą, ir jūs turite visas teises nervintis, jei tai jūsų atvejis.

2. Pilvo skausmas ir pilvo pūtimas

Pūtimas yra dažna sveikatos problema ir dauguma žmonių dėl to nesijaudina. Išpūtimas nebūtinai reiškia, kad jūs turite reikalų su kažkuo rimtu. Tačiau jei pilvo pūtimą lydi kiti simptomai, įskaitant žarnyno problemas, patikrinkite.

Stiprūs pilvo spazmai, sukeliantys skausmą, yra rimta priežastis pasitarti su gydytoju. Galūnių mėšlungis gali trukti trumpą laiką, tačiau jei mėšlungis yra čia daugiau nei savaitę, turite problemų.

Pilvo pūtimas yra dažnas storosios žarnos vėžio požymis, tačiau dažnai to nepastebima. Nuolatinis pilvo pūtimas yra aiškus ženklas, kad ten kažkas ne taip.

Dujos taip pat kelia nerimą. Jums gali pasirodyti, kad tai juokinga, tačiau užsitęsęs vidurių pūtimas neatsiranda be jokios priežasties. Gali būti užsikimšęs dvitaškis.

3. Anemija

Anemija yra dažna liga ir dauguma žmonių to nepaiso. Tai įprasta per menstruacinį ciklą.

Anemija yra aiškus kraujavimo iš jūsų kūno požymis. Jūs to nematote, nes tai yra vidinio kraujavimo forma. Storosios žarnos vėžys pasireiškia per kraujavimo navikus, dėl kurių atsiranda geležies trūkumas.

Anemija paprastai ištinka net šešis mėnesius, kol pastebite žarnyno judėjimo problemas, todėl stenkitės nepasikliauti ryšiu tarp išmatų ir anemijos.

Vėžiu sergantys pacientai ne visada tiria anemiją, tačiau jiems būdingi šie simptomai:

Blyškumas
Galvos svaigimas / galvos svaigimas
Šie požymiai gali rodyti storosios žarnos vėžį. Navikai auga labai greitai, o jūsų kūnas nesugeba jų išlaikyti. Tai veda prie opų, absorbuojančių kraują, dėl kurių atsiranda anemija.

4. Išmatų pasikeitimas

Daugiau dėmesio skirkite savo kėdei. Jūsų dvitaškis vaidina svarbų vaidmenį kuriant ir perkeliant išmatą per sistemą. Štai keli ženklai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį:

Plona išmatos
. Patricia Raymond sako, kad siaura išmatos yra dažnas ir tylus storosios žarnos vėžio simptomas, ypač jei jūsų išmatos paprastai yra platesnės. Navikas gali užblokuoti gaubtinę žarną. Pastebėję formos pokyčių, pasitarkite su gydytoju.

Sekos
pokytis Bet koks staigus pokytis gali reikšti dvitaškio problemą. Jei jūsų išmatos laisvos ar vandeningos, atlikite būtinus patikrinimus.

Keista spalva
Jei susiduriate su storosios žarnos vėžiu, jūsų išmatos turi didelę tikimybę užsiteršti. Tai neturėtų būti kruvina. Bet koks neįprastas atspalvis kelia nerimą.

Kruvinos išmatos Kraujo išmatose
nėra nieko teigiamo. Kraujas gali būti vos pastebimas arba tikrai pastebimas. Sausas kraujas išmatą patamsina.

Vidurių užkietėjimas
Sunkus vidurių užkietėjimas, sukeliantis diskomfortą skrandyje, gali būti rimtos išskyros problemos ženklas. Vidurių užkietėjimas yra dažna problema, tačiau nereikėtų ignoruoti ilgalaikių problemų.

Tenezmai
Tenezmai yra jausmas jaučiatės, kai jūs norite eiti į tualetą. Bet ten nieko nevyksta. Tai yra dažnas navikų požymis, kaip patvirtino gastroenterologė dr. Jennifer Inra.

5. Išsekimas

Dėl per didelio ir nepaaiškinamo išsekimo turėtumėte jaudintis.

Vėžiu sergantys pacientai neturi energijos, teigiamo mąstymo ir dėmesio darbui. Jie turi žemą imunitetą ir jaučiasi blogai.

Sužinokite, kaip atskirti mieguistumą ir nuovargį.
Lėtinis nuovargis yra rimtas ir jo nereikėtų ignoruoti.
Tai dažnas kitų ligų simptomas, tačiau didelis nuovargis yra ligos požymis
. Storosios žarnos vėžys sukelia dusulį, nes jūsų kūnas į kraują įveda papildomos plazmos dėl kraujavimo, kuris lėtina deguonies srautą.

6. Nakties prakaitas

Beveik visi prakaituoja naktį. Dr Matthew Mintz aiškina, kad naktinis prakaitavimas vėžiu sergantiems pacientams iš tiesų yra būdingas dėl abscesų ar perforacijos.

Naktinis prakaitavimas yra sistemingas. Paprastai jas sukelia imuninės sistemos reakcija ir jos negali būti tiesioginis vėžio produktas.

Kūnas kovoja su vėžiu ir tampa uždegimas. Štai kodėl vėžiu sergantys žmonės karščiuoja ir jie prakaituoja. Jei prakaitavimas apima paniką, pasitarkite su gydytoju.

Jei jūsų naktinis prakaitavimas derinamas su kitais simptomais, eikite pas gydytoją.

Jei turite bet kurį iš šių simptomų, pabandykite išlikti ramūs. Šiuos simptomus gali sukelti beveik viskas. Pasitarkite su gydytoju ir reguliariai atlikite tyrimus, kad nustatytumėte tikrąją simptomų priežastį.

Kiekvienoje storosios žarnos vėžio stadijoje yra skirtingi simptomai, ir laikui bėgant jie tampa rimtesni. Prieš nustatydami savo diagnozę įsitikinkite, kad nesate hipochondrikas.

Storosios žarnos vėžys yra pagrindinė mirties priežastis JAV. Tai pavojingesnis nei kitų rūšių vėžys, nes ankstyvųjų požymių beveik nėra.

Na, tai nereiškia, kad nėra ankstyvųjų požymių. Dauguma žmonių juos ignoruoja, kol dar ne vėlu. Kada paskutinį kartą matėte, kaip kažkas tempiasi dėl naktinio prakaito? Niekada? Žmonės nekreipia dėmesio į prakaitavimą, mažakraujystę ar vandeningas išmatas.

Tikimės, kad šis straipsnis padės jums atkreipti daugiau dėmesio į jūsų kūno siunčiamus signalus.

Jeigu jums patiko ši naujiena spustelk „Patinka“ arba „Dalintis“ ↓

Susiję straipsniai

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

REKLAMA