Home Žmonės 5 kūno kvapai, kurių niekada neturėtumėte ignoruoti

5 kūno kvapai, kurių niekada neturėtumėte ignoruoti

by adminas
208 peržiūra
Jeigu jums patiko ši naujiena spustelk „Patinka“ arba „Dalintis“ ↓

Blogas prakaitas ar sustingęs kvėpavimas gali reikšti rimtas sveikatos problemas, rašo „Men’s Health“.

Remiantis naujausiais Švedijos tyrimais, kai kurios ligos gali sukelti unikalų, savitą kvapą.

Žemiau mes jums pasakysime apie 5 pagrindinius jūsų kūno kvapus, kurie gali signalizuoti apie rimtas sveikatos problemas.

1. Kvepianti išmatos – laktozės netoleravimo simptomas.

Kai jūsų plonoji žarna negamina pakankamai fermento, vadinamo laktaze, jis nesugeba virškinti laktozės – cukraus, esančio pieno produktuose.

Taigi vietoj kraujo jūsų plonoji žarna nukreipia laktozę tiesiai į žarnyną, kur ji fermentuojama. Tai gali sukelti laisvą kvepiančią išmatą, pilvo pūtimą ir aštrų dujų kvapą.

Taigi, jei jūsų dujos ar išmatos ypač blogai kvepia suvartojus pieno produktus, pasidaryti gydytoją nebus nereikalinga.

2. Vaisiaus kvapas – diabetas.

Bostono „Dzhoslinsky“ diabeto centro darbuotojo, Roberto Gabby teigimu, „vaisių kvėpavimo“ priežastis gali būti diabeto komplikacija, vadinama diabetine ketoacidoze (DKA).

Jis atsiranda, kai sumažėja insulino kiekis organizme ir padidėja cukraus kiekis kraujyje. Žmonėms, sergantiems pirmojo laipsnio cukriniu diabetu, šis simptomas paprastai stebimas dažniau nei antrojo laipsnio.

3. Blogai kvepiantis šlapimas – šlapimo takų infekcijos simptomas.

Šlapimo takų infekcijos (UTI) gali sukelti aštrų šlapimo kvapą. Taip yra dėl bakterijų, tokių kaip E. coli, patekimo į jūsų šlapimo takus ir šlaplę, kur jos vėliau dauginasi šlapimo pūslėje.

UTI dažniausiai pasireiškia moterims nei vyrams, nes jų šlaplė yra trumpesnė. Taigi, jei pastebėjote, kad šlapimas kvepia įtartinai stipriai, pasitarkite su gydytoju.

4. Smirdančios kojos yra pėdų grybelio simptomas.

Nėra jėgų ištverti nuolatinį „aromatą“ nuo jūsų sportbačių? Dėl to kalta grybelinė infekcija. Remiantis Amerikos medicinos ortopedų asociacija (AMOA).

Jei pastebėjote, kad oda aplink pirštus yra sausa ir lupasi, arba ant jos atsiranda paraudimas ir pūslelės, greičiausiai turite pėdų grybelį.

Jei subraižysite koją, grybelis gali išplisti į kitas kūno vietas (pvz., Kirkšnį ar pažastis). Šiose vietose tai gali sukelti nemalonų kvapą.

5. Blogas burnos kvapas yra apnėjos simptomas.

Jei jūsų kvėpavimui būdingas nemalonus kvapas iš ryto, net jei reguliariai valote dantis, galite būti kalti dėl nenustatytos apnėjos – sutrikimo, dėl kurio miego metu sutrinka kvėpavimas.

Apnėja gali sukelti knarkimą, dėl kurio visą naktį galite kvėpuoti per burną. Tai prisideda prie burnos džiūvimo, kuri yra dažna blogo kvapo priežastis ryte.

Būtinai atkreipkite dėmesį į šiuos simptomus ir nepamirškite laiku kreiptis į gydytoją.

Jeigu jums patiko ši naujiena spustelk „Patinka“ arba „Dalintis“ ↓

Susiję straipsniai

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

REKLAMA