Home Įdomybės 10 priežasčių kas sugeria jūsų energiją kas rytą

10 priežasčių kas sugeria jūsų energiją kas rytą

by adminas
287 peržiūra
Jeigu jums patiko ši naujiena spustelk „Patinka“ arba „Dalintis“ ↓

Darbo diena baigėsi, grįšite namo ir be vargo krisite ant sofos.

Kur dingo visa gyvybinė energija, kurios ryte buvai pilna? Tinkama išeikvotos energijos apskaita yra ne mažiau svarbi nei tvarkyti finansus, tinkamai maitintis ir palaikyti reikiamą fizinio aktyvumo lygį.

Kad nebūtų eikvojama gyvenimo energija, t.y. pačiam kenkiant, pirmiausia reikia nustatyti, kur jis eina, o tada sudaryti energijos paskirstymo optimizavimo ir jo laikymosi planą.

Tai svarbu, nes gyvybinės energijos trūkumas sukelia įvairius negalavimus ir ligas.

Gyvybės energija – kai ją eikvojame:

1. Nepakankamai išlaikytas iki galo

Pamestas tinginystės, nuobodulio ar nenoro, byla lemia gyvybinės energijos nutekėjimą, tyliai susitelkiantį į dalykus, kurių nebaigėte.

Kai kuriems žmonėms jie atsiranda sapnuose, kad primintų, jog svarbu pabaigti tai, ką jie pradėjo iki galo.

Štai kodėl taip svarbu nesiimti priežasties, kuriai neturite laiko ir (arba) noro tai padaryti.

Neįvykdyti pažadai ir skolos, kurių vis dar negrąžinote, taip pat yra toks nebaigtas verslas.

2. Melas

Kuo didesnis melas, tuo daugiau gyvybės energijos sunaudojama jam pristatyti: reikia tiek daug galvoti apie detales, kad nebūtumėte sugautas melas, kad jis jus išsekina ne mažiau nei iškraunant automobilius.

Stenkitės būti kuo sąžiningesni su savo artimaisiais, pažįstamais ir savimi – ir gyvenimas taps lengvesnis, ir atsiras daugiau energijos.

3. Baimė, priešiškumas, nepasitikėjimas savimi

Baimė, kaip melas, praleidžia daug gyvybinės energijos. Nepasitikėjimas žmogumi ar priešiškas požiūris taip pat verčia kūną dirbti stresinį režimą – dėl to nieko gero neišeis. Atminkite, kad visos emocijos priklauso nuo jūsų suvokimo apie tam tikrą situaciją ir visą pasaulį.

Dirbkite patys – ir jūs galite išmokti taupyti gyvybinę energiją.

4. Ryšio su gamta stoka

Gyvenimas megalopolyje išsenka: nei minutės visiško tylėjimo, nei galimybės atsitraukti nuo problemų, buvimo gryname ore nebuvimo ir vienybės su gamta.

Medžiai, žolė, paukščių dainelė – visa tai maitina jūsų gyvybės energiją, o šaltas ir bebaimis miestas jį išsiurbia iš jūsų, palikdamas išspaustos citrinos būseną.

5. Patirtis ir perkrova

Kūnas praleidžia toną gyvybinės energijos dirbdamas perkrovos ir (arba) streso režimu.

Nėra vienos kūno sistemos, kuriai stresas nepakenktų.

6. Kalbėjimas apie nieką

Kam skirti gyvenimo energiją pokalbiams, kurie nebus naudingi nei jums, nei pašnekovui? Toks pašnekesys verčia praleisti ne tik energiją, bet ir neįkainojamą laiką.

Todėl, jei jaučiate, kad pokalbis praranda bet kokią prasmę, nesibaiminkite ir nutraukite pokalbį. Atminkite: gyvenimas per trumpas, kad nebendrautumėte.

7. Pasipiktinimas

Negalėjimas atleisti, įprotis laikyti pyktį ir pasipiktinimą savyje yra bene blogiausia žmogaus savybė.

Neigiamos emocijos iš mūsų semiasi gyvybės energijos ir ja maitinasi, išaugdamos iki neįtikėtino dydžio.

Jei negalite atleisti žmogui už tą ar tą poelgį, pagalvokite, kad pirmiausia kenkiate sau: savo psichikai, fizinei sveikatai ir gyvybingumui.

8. Miego trūkumas

Iš kur atsiranda gyvybės energija, jei ne ilsinatės nei kūnu, nei siela?

Nesėkmingi bioritmai verčia organizmą sumišti: jis nebesupranta, kaip susitvarkyti su savo užduotimis neturėdamas aiškaus poilsio ir darbo grafiko, susimąsto, kodėl viskas pasikeitė įprastu darbo ritmu ir laikui bėgant surengia streiką.

9. Blogi įpročiai

Kūnui kenkia ne tik alkoholis, narkotikai ir rūkymas.

Yra daug blogų įpročių, kurių mes linkę nepastebėti: persivalgymas, žalingo maisto valgymas, įprotis neigiamai žiūrėti į tai, kas vyksta, kaltinti visą pasaulį dėl savo nesėkmių ir pan.

Kuo blogiau valgote, tuo sunkiau organizmui pašalinti toksinus, todėl tokie valgymo įpročiai dažnai sukelia kepenų ir inkstų ligas. Įprotis neigiamai mąstyti sukelia nervų sistemos sutrikimą.

10. Išoriniai veiksniai ir ligos

Yra išoriniai veiksniai, kuriems mes negalime įtakoti.

Tačiau kiekvienas gali sustabdyti gyvybinės energijos nutekėjimą, kuris atsiranda bendraujant su nemaloniais žmonėmis! Svarbiausia ne pykti, o ramiai nustoti bendrauti ar ginčytis su jums nemaloniu asmeniu, neleidžiant jam mėgautis jūsų pažeidžiamumu.

Patarimas: jei jums sunku sekti savo gyvenimo energiją, išmeskite ją taip pat, kaip ir finansus.

Sudarykite energijos sąnaudų sąrašą ir pagalvokite, kokias energijos sąnaudas galite sumažinti, o kokius naudingus dalykus geriau padidinti išleidžiamos energijos kiekiui.

Taigi galėsite subalansuoti savo gyvenimą, turėsite daugiau jėgų visokiems laimėjimams

Jeigu jums patiko ši naujiena spustelk „Patinka“ arba „Dalintis“ ↓

Susiję straipsniai

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

REKLAMA