Home Įdomybės 10 dalykų, kuriuos padarė mūsų tėvai, bet niekas to nedaro šiandien

10 dalykų, kuriuos padarė mūsų tėvai, bet niekas to nedaro šiandien

by adminas
897 peržiūra
Jeigu jums patiko ši naujiena spustelk „Patinka“ arba „Dalintis“ ↓

Iš jų turime daug ko išmokti 

Tai, kaip žmonės augina vaikus dabar, skiriasi nuo to, kaip jie elgėsi prieš 30 metų. Tėvai daug peržiūrėjo dėl vaikų saugos ir sveikatos. Ar tai gerai, ar blogai? Kiekvienas nusprendžia pats. Bet net jei ir buvo padaryta pažanga, tai nereiškia, kad mes negalime panaudoti savo tėvų patirties ir panaudoti jos praktikoje.

Čia yra 10 naudingų dalykų, kuriuos padarė mūsų tėvai ir kuriuos turėtume padaryti:

1. Jie iškelia vienas kitą į pirmąją vietą.

Kai mūsų tėvai buvo jauni, vyro ir žmonos santykiai šeimoje buvo svarbiausi. Tačiau per pastaruosius 30 ir daugiau metų tėvai pradėjo laikyti vaikus visatos centru. Svarbu nepamiršti santykių su savo vyru vertės ir turėti sveiką, laimingą šeimą. Jei vaiką nutraukia motina, turite paprašyti jo palaukti (jei tai nėra kritinė padėtis). Vaikai turėtų suprasti, kad pasaulis sukasi ne apie juos.

2. Jie privertė vaikus žaisti lauke.

Galbūt vaikystėje žiūrėjote televizorių, bet dažniau buvote gatvėje. Šiandien 8-18 metų vaikai kasdien praleidžia vidutiniškai 7,5 valandos priešais ekraną. Ir tai netaikoma studijoms ar išsilavinimui. Tačiau grynas oras ir aktyvūs žaidimai reikalingi sulaukus jų amžiaus. Ir tam nereikia sporto lauko ar baseino. Prisimeni save. Viskas, ko jums reikėjo, buvo vaizduotė.

3. Jie pasitikėjo savo vaikais.

Daugelis iš mūsų prisimena, kaip vėlai vaikščiojome su draugais ar nakvodavome su jais. Tėvai galbūt nežinojo, kur mes buvome. Galite tai vadinti „švietimu per atstumą“ ar net galvoti, kad tai pavojinga. Tiesa ta, kad vaikai žūsta du kartus dažniau, kai yra pagrobti lėktuvo katastrofos metu.

4. Jie neprivertė vaikų būti protingiausiais.

Vaikai buvo mokomi socialinių įgūdžių ir ugdė jų kūrybingumą. Vaikai, eidami į darželį, negalėjo skaityti, o daugelis net nežinojo abėcėlės. Jie buvo išmokyti gerbti, dalytis ir draugauti. Šiandien vaikai net ankstyvame amžiuje varžosi mokykloje ir stengiasi būti geresni už kitus. Bet tai sukelia tik stresą ir nerimą.

5. Jie išmokė vaikus manierų.

Šiandien daugeliui vaikų ir paauglių trūksta manierų. Jie negali tiesiog pasakyti „ačiū“, kai dėl jų ką nors padaro. Žinoma, kultūros trūkumas galėjo atsirasti anksčiau. Bet vis tiek to buvo daug mažiau.

6. Jie vakarieniavo su visa šeima.

Tėvai gali paaukoti šeimos vakarienę užklasinei veiklai. Bet iš tikrųjų tokias tradicijas būtų naudinga grąžinti. Vaikai, kurie vakarieniauja su tėvais, rečiau kenčia nuo nerimo ir depresijos. Jie turi mažiau nusikaltimų, geresnius akademinius rezultatus ir neturi psichinių problemų.

7. Jie privertė vaikus valyti namus.

Prisimeni, kaip kartą tavo tėvai pasakė, kad tu negali vaikščioti tol, kol neišvalysi jo namuose ar kambaryje? Jus gali nustebinti tai, ką sugeba jūsų vaikai. Jiems namuose gali būti paskirta rimtesnė užduotis. Tai išmokys juos savarankiškumo ir atsakomybės.

8. Jie drausmino kitus vaikus.

Ką darytum, jei tavo vaiko draugas susitvarkytų ar net trenktų į tavo vaiką? Ar jūs paprašytumėte jų švelniai sustoti? Tačiau anksčiau nei tėvai tokiose situacijose elgėsi skirtingai. Jie pradėjo drausminti kitus vaikus taip, kaip tai darytų su savo.

9. Jie šventė gimtadienius namuose.

Vakarėliuose būdavo tortų, ledų ir įvairių žaidimų. Mūsų tėvai neteikė kiekvienam svečiui dovanų krepšelio. Jie nei samdė profesionalų fotografą, nei išsinuomojo vietą kavinėje. Ir tai nebuvo svarbu! Vaikai vis dar linksminosi ir mėgavosi paprastais dalykais.

10. Viskas buvo daug paprasčiau.

Anksčiau buvo daug lengviau nei dabar. Tėvai neišvežė mūsų į Disneilendą. Ir vaikai neskubėjo nuo futbolo iki fortepijono pamokos. Pasinaudojome savo fantazija ir buvome laimingi.

Ar jums atrodo, kad šie auklėjimo principai yra naudingi?

 

Jeigu jums patiko ši naujiena spustelk „Patinka“ arba „Dalintis“ ↓

Susiję straipsniai

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

REKLAMA