Home Žmonės 10 ankstyvų krūties vėžio požymių, kuriuos turėtų žinoti kiekviena moteris

10 ankstyvų krūties vėžio požymių, kuriuos turėtų žinoti kiekviena moteris

by adminas
522 peržiūra
Jeigu jums patiko ši naujiena spustelk „Patinka“ arba „Dalintis“ ↓

Pastaraisiais metais moterų, kurioms diagnozuotas krūties vėžys, skaičius sparčiai didėja.

Šią ligą labai svarbu atpažinti kuo anksčiau, todėl kiekviena moteris turi žinoti, kaip atrodo pirmieji krūties vėžio požymiai. Kuo anksčiau liga bus nustatyta, tuo sėkmingesnis bus gydymas.

Krūties vėžiu serga kas dešimta moteris , o nuo jos miršta kas 28-eri. Dažniausiai ši liga pasireiškia po 40 metų.

Čia yra 10 ankstyvųjų požymių, kuriuos turėtumėte žinoti:

1. Išmetimas iš spenelių.

Jei skystis periodiškai išsiskiria iš spenelių (tai gali būti bet kokios spalvos: nuo skaidrios iki kruvinos ar purpurinės žalios), turite nedelsdami kreiptis į specialistą ir atlikti ekspertizę. Būdingas tokių sekretų bruožas yra tas, kad jų išvaizda nepriklauso nuo menstruacinio ciklo fazės.

2. Antspaudai krūtinėje.

Čia reikia pasakyti iš karto, kad ruonių buvimas krūtinėje dar nėra panikos priežastis. Daugelis jų ilgainiui pasirodo gerybiniai, o liga šiuo atveju sėkmingai išgydoma.

Tokius ruonius galima aptikti savarankiškai, todėl kiekviena moteris, nepriklausomai nuo amžiaus, turėtų reguliariai atlikti rankinį krūtų patikrinimą, kurį galima lengvai atlikti namuose ir be pašalinės pagalbos. Jei radote antspaudą, neignoruokite jo – kreipkitės į gydytoją!

3. Uždegimas ar niežėjimas krūtinėje.

Sergant vėžiu, odos spalva virš naviko vietos gali tapti rausva ar net purpurinė. Tokiu atveju gali būti stebimas odos lupimasis ar patinimas.

Jei pakeliate rankas virš galvos ant krūtinės odos, atsiranda ertmių ar vadinamosios apelsinų žievelės, taip pat pastebimos savotiškos raukšlės ir raukšlės, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

4. Nugaros skausmai.

Negana to, viršutinėje nugaros dalyje, priešais krūtinę.

Vėžys gali sukelti nugaros skausmą, kai navikas auga ir spaudžiasi ant nervų galūnių, arba vėžys lokalizuojasi, paveikdamas kaulus.

5. Krūtinės skausmas.

Skausmingi pojūčiai pasireiškia ne visoms moterims, kurioms vėliau išsivysto vėžys, tačiau jų atsiradimo tikimybė vis dar yra gana didelė. Tokiu atveju nepainiokite jų su įprastu krūtinės skausmu ir patinimu tam tikru menstruacinio ciklo etapu.

6. Spenelių deformacija.

Kai kūną veikia krūties vėžys, krūties forma gali pasikeisti: ji tampa plokštesnė arba, atvirkščiai, pailgi. Pavojaus signalas taip pat bus, kad speneliai tapo tuščiaviduriai. Kuo stipresnė liga pradedama, tuo daugiau spenelių bus traukiama.

7. Krūties dydžio pokyčiai.

Kaip minėta pirmiau, krūties dydžio pokyčiai yra dažnas vėžio požymis. Tai gali būti bet kokie formos (ypač vienos krūties) pokyčiai, įdubimai, asimetrija ir kt.

8. Padidėję limfmazgiai.

Vienas iš pirmųjų vėžio požymių yra pažastų limfmazgių patinimas. Tai gali lydėti skausmas.

9. Krūtinės odos pokyčiai.

Krūties vėžys gali išprovokuoti odos ląstelių uždegimo vystymąsi, dėl kurio gali pakisti jos struktūra. Tokių pokyčių pavyzdžiai yra pleiskanojanti oda aplink spenelį ir areola, tarsi oda būtų įdegusi ar ypač sausa, ir odos sustorėjimas bet kurioje krūtinės dalyje.

10. Padidėjęs spenelių jautrumas.

Tipiški krūties vėžio požymiai yra dirglumas ar staigus spenelių jautrumo padidėjimas, skausmas ar net patinimas. Be to, ant spenelių gali atsirasti įbrėžimai ar mažos žaizdos.

Dalinkitės šiuo sąrašu su visomis moterimis!

Jeigu jums patiko ši naujiena spustelk „Patinka“ arba „Dalintis“ ↓

Susiję straipsniai

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

REKLAMA